Спеціальні потреби

На ринку житла США – неоднозначні показники

Національна асоціація ріелторів США повідомляє, що падіння цін та ріст кількості конфіскованого за несплачений кредит житла в країні, продовжує зростати. Ціни на нерухомість у квітні - порівняно з тим же періодом минулого року - впали у дев'яти з кожних десяти міст США. Найновіші дані онлайн-ресурсу «Індекс-нерухомість» вказують, що загальна кількість будинків, виставлених зараз на продаж зменшилася у більшості штатів, а число проданих будинків у США найвище за останні два роки.

Експерти кажуть, що ринок нерухомості перебуває у найнижчій за весь час критичній точці, але падіння ще не завершилось. І якщо безробіття продовжуватиме рости, то це, відповідно, збільшуватиме кількість тих, хто через втрату роботи не зможе сплачувати свої іпотечні кредити. Втім деякі позитивні сигнали з ринку нерухомості у США таки свідчать про те, що можливо, пік падіння ринку вже близько.

Експерти погоджуються, що сильний ринок житла є ключем до економічного зросту. У США з'являються ознаки, що покупці житла повертаються на ринок. Пет Лашинські -онлайновий брокер «Індексу нерухомості» - каже, що останніми місяцями не лише зросла кількість потенційних покупців, але й упала кількість житла, виставленого на продаж:

«Пропозиція на ринку зменшується, що є незвичним для цього сезону. А середня ціна будинків, виставлених на продаж, зросла».

Те, скільки часу будинок знаходиться на продажі, – наглядний розрахунок активності ринку. В сприятливі часи будинок, виставлений на продаж у США, отримував нових власників, у середньому, за півроку. Рік тому, цей термін становив пересічно 11 місяців. Зараз же він скоротився до 8 з половиною місяців. Лоуренс Юнь, провідний економіст Національної асоціації ріелторів каже, що коли пропозиція зменшується, ціни на ринку ростуть:

«Зниження пропозиції вказує на стабілізацію цін на житло у майбутньому. Ціни можуть десь навіть зрости. Тож спад, який ми спостерігали протягом останніх трьох років, може завершитися».

Пет Лашинські звертає увагу на кілька факторів, що привертають увагу покупців: низькі ціни, низькі відсотки на кредити, і податкові пільги при купівлі житла, що адміністрація Обами надає людям, які вперше купують житло. «З'явилася активність і пристрасть, яких не було останніх півтора року», - каже він.

Втім оптимізм на ринку житла може бути лише тимчасовим явищем. Причина цього - високий рівень безробіття та завеликі суми кредитів, які американці взяли за останні роки і тепер не можуть вчасно їх повертати.

Інше за темою

Відео - найголовніше

Нідерланди та Румунія передадуть Patriot Києву.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:10 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG