Спеціальні потреби

Ферреро-Вальднер про майбутнє 'Східного партнерства'


Єврокомісар із зовнішньої політики та політики сусідства Беніта Ферреро-Вальднер під час Форуму громадських організацій ЄС та країн-членів програми «Східне партнерство» наголосила, що без активної позиції як Євросоюзу, так і шести країн, що увійшли до партнерства, ця програма може провалитися.

За словами єврокомісара, «Східне партнерство» – це справа добровільна, і країни, які увійшли до цієї програми, мають виконувати відповідні зобов’язання. «Європейське партнерство нікого ні до чого не примушує. Але ми ясно даємо зрозуміти, що ті, хто хоче проводити реформи, отримають підтримку, для них будуть відкриті всі двері. Це шанс на політичне зближення і економічну інтеграцію».

Серед основних результатів реалізації програми пані Вальднер визначила наступні: поглиблення зв’язків між громадянами країн ЄС та тими людьми, які живуть у шести країнах партнерства; реформи, які дадуть можливість шести країнам підійти ближче до ЄС.

«Основне завдання сьогодні – створити реальний результат для людей, ми маємо ефективно діяти та вирішувати економічні проблеми, особливо сьогодні, коли розгорілася економічна криза» – наголосила єврокомісар під час свого виступу.

Під час форуму лідери громадських організації шести країн партнерства та члени Європейського Союзу розробили низку рекомендацій щодо реалізації програми, серед яких необхідність дотримуватися постійного громадського контролю та моніторингу тих рішень, які будуть ухвалюватися в рамках програми, а також підготовка щорічних звітів за результатами втілення конкретних проектів «Східного партнерства».

Як відомо, 7 травня у Празі була підписана угода про початок реалізації програми ЄС для шести країн-сусідів «Східне партнерство».

Підписання угоди проігнорували лідери двох із шести країн – до Праги не приїхали Президент Білорусі Олександр Лукашенко та Президент Молдови Володимир Воронін.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG