Спеціальні потреби

США занепокоєні збільшенням активності Талібану в Пакистані

Сполучені Штати стурбовані ситуацією у Пакистані насамперед через те, що країна має ядерну зброю, і захоплення влади Талібаном означатиме смертельну загрозу не лише для США, але й для світу загалом.

Голова Об’єднаного комітету начальників штабів збройних сил Сполучених Штатів адмірал Майкл Муллен особисто перевірив безпеку ядерних арсеналів Пакистану і говорить, що вони відповідно охороняються:

«Сполучені Штати доклали багато зусиль протягом останніх трьох років аби покращити безпеку ядерної зброї Пакистану. І ми дуже задоволені досягнутим. Втім, я надзвичайно занепокоєний прогресом, який Талібан зробив у Пакистані. Їх успіх безпосередньо загрожує нашим інтересам в регіоні та нашій безпеці тут, вдома».

Минулого тижня Президент США висловив впевненість у безпеці пакистанських арсеналів, кажучи, що пакистанська армія усвідомлює небезпеку у разі якщо ця зброя потрапить у чужі руки.

Однак у час, коли мешканці району всього за 150 кілометрів від Ісламабада покидають свої домівки, занепокоєння залишається. Бойовики Талібану захоплюють поліцейські відділення та урядові будинки, закривають школи, карають своїх опонентів. І хоча подібне вже траплялося, цим разом, за оцінкою експертів, ситуація найгірша. Сполучені Штати не можуть безпосередньо допомогти пакистанській армії. Однак, на думку адміністрації Барака Обами, збільшення військової присутності США в Афганістані, повинно позитивно вплинути на стабілізацію ситуації в Пакистані.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG