Спеціальні потреби

24 українських моряки в полоні у сомалійських піратів


Сомалійські пірати продовжують утримувати британське судно «Аріана», екіпаж якого складається із 24 громадян України. Озброєні люди захопили його цими вихідними неподалік Сейшельських островів і нині ведуть до однієї із своїх баз на узбережжі Сомалі. Судно перевозило сільськогосподарську продукцію з Бразилії на Близький Схід. Пірати поки що не висували жодних умов звільнення судна і екіпажу. Оглядачі прогнозують, що свої вимоги вони озвучать як тільки допливуть до сомалійських берегів.

Міністерство закордонних справ України підтвердило, що всі члени екіпажу, включно із капітаном – одесити. Стан їхнього здоров'я – задовільний. На кораблі достатньо запасів їжі та води. Хоча зв'язатися безпосередньо із екіпажем і підтвердити цю інформацію поки що не вдалося. МЗС робить спроби встановити контакт із судновласником та спецслужбами країн, які можуть надати додаткову інформацію про обставини захоплення та умови звільнення українських громадян. До цього часу надходила суперечлива інформація про власника судна. Спочатку повідомляли, що це грецька компанія, офіс якої розташований у Великій Британії. Згодом з'ясувалося, що судно належить мальтійському підприємству.

МЗС нині з'ясовує, чи було застраховане викрадене судно від захоплення піратами. У цьому випадку витрати зі звільнення екіпажу та корабля має покрити страхова компанія. На владнання формальностей може знадобитися до двох тижнів.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG