Спеціальні потреби

Україна вживає запобіжних заходів проти вірусу H1N1


Для запобігання занесенню вірусу свинячого грипу на територію України Державний комітет ветеринарної медицини заборонив ввозити живі свині з країн, у яких було виявлено випадки зараження цим вірусом. Про це повідомив прес-секретар Державного комітету ветеринарної медицини України Анатолій Осадчий.

В українському Держкомветмедицини кажуть, що загрози занесення в Україну вірусу свинячого грипу немає, оскільки країна не ввозить м’ясопродуктів з Мексики.

Водночас, за словами пана Осадчого, в Україні посилені заходи щодо контролю і запобігання поширенню цього вірусу.

Також українські чиновники та ветеринари мають намір посилити контроль не лише над ввізним м’ясом, але і над українськими свинями. Усі свиногосподарства в Україні працюють під постійним контролем і наглядом держслужби ветмедицини.

Крім того посилені заходи контролю на кордоні – при ввезенні на територію України вилучаються всі продукти тваринного походження, які можуть бути контаміновані збудником африканської чуми свиней і грипу.

Зараз в Україні вивчають випадки одночасного поширення грипу свиней і людей, викликаного одними і тими ж етіологічними агентами. Вже після цього аналізу чиновники вирішуватимуть, чи можливо проводити щеплення свиней проти грипу.

Ще у понеділок, коли стало відомо про випадки захворювання людей свинячим грипом, Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко доручила вжити невідкладних заходів щодо запобігання проникненню вірусу на територію країни на спеціальній нараді уряду, присвяченій цій темі. Урядом створено спеціальну комісію, головою якої призначено головного санітарного лікаря Олександра Біловола.

Свинячий грип – висококонтагіозна хвороба з важким перебігом, яка характеризується різко вираженою лихоманкою, загальною слабкістю і ураженням органів дихання.

XS
SM
MD
LG