Спеціальні потреби

Фінансова система США демонструє ознаки покращення


Міністр фінансів США Тімоті Ґайтнер заявив, що більшість американських банків має більше грошей, ніж їм потрібно для того, аби ревізори вважали їх достатньо капіталізованими. Він додав, що у федеральній програмі порятунку банків все ще є приблизно 135 мільярдів доларів. Ґайтнер вважає, що до фінансової системи повертається почуття впевненості.

«Слід зазначити, що важко об’єктивно оцінити вплив цих програм, тому що неможливо встановити, як фінансові ринки і банки діяли б, якби таких програм не було» – сказав міністр Ґайтнер.

Ґайтнер заявив на слуханнях конгресового комітету, що є деякі позитивні ознаки у сфері міжбанківських позик. Проте, він зазначив, що все ще видно значний спад у комерційних та індустріальних позиках і споживчих кредитах.

Ґайтнер сказав, що ревізори повинні встановити, наскільки економічно здорові окремі банки, і чи фінансова система загалом спроможна надавати кредити:

«По-перше, чи самі ці установи мають достатню кількість капіталу, аби могти надавати позики, і чи фінансова система в загальному має достатньо капіталу і спроможна служити американському народові, сприяти відродженню?»

Ґайтнер додав, що Міністерство фінансів готує нові правила, що обмежать зарплати та премії членам правління компаній, які одержують фінансову допомогу від держави.

Члени конгресового комітету наполягали, щоб Ґайтнер запропонував кращий спосіб оцінки успіху державної програми порятунку, на яку вже витрачено 700 мільярдів доларів.

Завідувач відділу банків в уряді штату Нью-Йорк Ричард Нейман зазначив:

«Чому не видно поступу в здійсненні плану Міністерства фінансів? Можливо, це через те, що за місяць, два або три важко побачити результати. Але, також можливо, що ці заходи не спрацьовують так, як ми цього б хотіли».Тим часом у вівторок спеціальний державний інспектор заявив, що федеральний план порятунку банків не має ефективного механізму контролю за витрачанням коштів і не захищений від зловживань. У звіті інспектора говориться, що американські платники податків мають право знати, як використовуються їхні гроші.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG