Спеціальні потреби

Експерти коментують намір Ющенка іти в президенти


Українські політологи та експерти досить стримано коментують шанси Президента Віктора Ющенка вдруге сісти у президентське крісло. Як відомо, Віктор Ющенко у середу заявив, що однозначно йтиме на президентські вибори.

Нині різні соціологічні компанії оцінюють рейтинг Віктора Ющенка як 3-5% підтримки українців.

Політолог Ігор Жданов в інтерв’ю агентству УНІАН заявив, що низка останніх ініціатив президента не зможе допомогти йому підняти президентський рейтинг.

«Такий рейтинг (2,4%) вже не лікується будь-якими ініціативами», – сказав експерт, додавши, що шанси Ющенка на перемогу залишаються примарними.

Разом з тим експерт не виключає, що чинний президент розраховує на якомога швидше проведення дострокових парламентських виборів з метою провести до Верховної Ради свою політичну силу.

Інший політолог Володимир Фесенко теж каже, що Віктор Ющенко, попри оптимістичний і категоричний тон його заяви про готовність брати участь у виборах, насправді невизначений у своєму політичному майбутньому.

«Думаю, що президент сам для себе не визначився із своїм політичним майбутнім. Він намагається робити гарний вигляд при не зовсім гарній ситуації. Він каже, що братиме участь у президентській кампанії, але, у той же час, використовує дуже показовий, навіть такий собі «фрейдистський» термін, як «заповіт». Але про «заповіт» люди кажуть тоді, коли вони відходять – у даному випадку з політичного життя»,– сказав політолог, додавши, що «якщо Ющенко вже думає про заповіт, то це є ознакою того, що він тверезо оцінює свої шанси на «перемогу» на президентських виборах».

Експерти також кажуть про те, що ініціативи президента про конституційну реформу не мають особливих перспектив, зважаючи на відсутність технології затвердження Конституції на референдумі та на відсутність підтримки Ющенка в парламенті.

Нагадаємо, що про свою готовність брати участь у виборах вже заявив лідер опозиції Віктор Янукович. За сім місяців до виборів його рейтинг найвищий і складає 24% підтримки українців.

Президентські вибори в Україні мають відбутися 25 жовтня. Однак, у четвер Конституційний суд почав розгляд справ про конституційність цієї постанови Верховної Ради. Експерти не виключають, що визнавши положення постанови про призначення дати виборів неконституційними, суд фактично збільшить термін повноваження Віктора Ющенка на три місяці.

XS
SM
MD
LG