Спеціальні потреби

Україна отримає гроші від МВФ


Попри те, що український парламент провалив ухвалення законопроектів, які були умовою фінансування Міжнародним валютним фондом, МВФ планує надати Україні другий транш фінансової допомоги в сумі 2,8 мільярдів доларів. Про це заявила сьогодні керівник місії МВФ в Україні Джейла Пазарбазіолу.

Про це представники Фонду домовилися під час переговорів з представники української влади. Причиною такого рішення, за словами пані Пазарбазіолу було те, що «українська економіка витримала шоки, і достатньо швидко до них адаптувалася». Керівник місії також зазначила, що в Україні з початку року зафіксований рівень інфляції нижчий, ніж прогнозував МВФ.

Уряд України підписав з МВФ Меморандум про економічну і фінансову політику, в якому йдеться, що за необхідності будуть вжиті заходи «коригування бюджету до кінця травня, консультуючись з МВФ».

Досягнуто домовленостей щодо можливості збільшення дефіциту державного бюджету: "У зв'язку з більш різким, ніж очікувалося, падінням економічної активності, влада має намір обмежити бюджетний дефіцит на рівні до 4% ВВП у 2009 році відповідно до доступного фінансування"- сказано в прес-релізі Фонду.

Наприкінці жовтня - початку листопаду 2008 року програма співробітництва з МВФ передбачала бездефіцитний держбюджет-2009. Однак наприкінці грудня він був прийнятий із дефіцитом 31,2 млрд грн, або 3% ВВП. Відтак останні домовленості можна вважати успіхом уряду Тимошенко у переговорах з МВФ.

Це рішення вже встиг критично прокоментувати лідер Партії Регіонів Віктор Янукович. Його політична сила виступає категорично проти умов, на яких наполягає Міжнародний валютний фонд для надання Україні чергового траншу кредиту. Янукович за те, аби кредит отримати, але відсотки мають бути низькі, а умови не жорсткі.

Загалом Україна сподівається отримати від МВФ 16 млрд. дол.. 4 млрд. Україна вже отримала наприкінці минулого року, однак, в економіці країни спад економіки триває.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG