Спеціальні потреби

‘Тесла’ – новинка на американському авто ринку

У час коли, автобудівні гіганти переживають глибоку кризу, у США з’являються нові невеличкі компанії, які за відсутності бюрократії, профспілок та колосального виробництва швидко стають на ноги. Якщо для такої компанії як Дженерал Моторс розпочати масове виробництво електричного автомобіля забирає роки, то в Каліфорнії такі машини майбутнього вже два роки як з’явились на дорогах завдяки компанії Тесла Моторс. За швидкістю та виглядом Тесла може позмагатися із знаменитим Феррарі.

Розповідає власник електромобіля Тесла - Джейсон Калаканіс:

«Якось мене зупинив поліцейський, я думав він хоче виписати штраф, а він зупинив мене, щоб поговорити про машину. Тут у нас, у Південній Каліфорнії, звідкіля походить багато речей і де часто починається мода на щось, машина надзвичайно популярна. Більш популярна, ніж Феррарі чи Ламборгіні, ну і, очевидно, набагато краща для довкілля.

За два роки невеличка компанія Тесла Моторс випустила двісті п’ятдесят машин, і має замовлень ще на тисячу. Перша модель коштувала майже сто десять тисяч доларів. Друга версія, яка щойно побачила світ, продається за п’ятдесят тисяч. Окрім привабливості автомобіля, успіх Тесли в новому підході до процесу продажу.

Пояснює консультант Скот Пейнтер:

«Ми маємо забагато продавців-посередників, сорок три тисячі ділерів нових автомобілів по всій країні намагаються продати ті ж самі машини. Лише у Південній Каліфорнії Форд має понад двісті автосалонів. Тесла, як нова компанія, вивчила помилки великих компаній, і намагається заручитися довірою покупців наперед. Вона розповсюджує свої машини напряму і дає чітко визначену ціну.

На відміну від електромобіля Шевроле Вольт, який повинен з’явитися на американських дорогах наступного року, і який працює як на електриці, так і на бензині, Тесла, їздить виключно на електроенергії і не має жодних шкідливих викидів.

Говорить генеральний директор Тесла Моторс у Південній Каліфорнії Джеремі Снайдер:

Південна Каліфорнія, і Лос-Анджелес зокрема, найбільший ринок для нашого електромобіля. Причина в тому, що наше місто – місто прогресивних людей, людей які переймаються як довкіллям так і зовнішнім виглядом. Ми не хочемо жертвувати іміджем. А Тесла Роадстер - чудове поєднання збереження природи та підтримки іміджу.

Зарядити машину можна із звичайної розетки. За чотири години акумулятор накопичує достатньо енергії, щоб подолати понад триста п’ятдесят кілометрів.

Джеремі Снайдер продовжує:

«Зарядка встановлена у самій машині. Тож ви можете зарядити автомобіль за допомогою дроту з будь якої розетки, де завгодно, так само як ви заряджаєте мобільний телефон. Ви також можете встановити у себе вдома спеціальний трансформатор, аби заряджати машину швидше».

Хоча машина користується великим успіхом, запустити автобудівну компанію надзвичайно коштовна справа. Тож Тесла Моторс залучає інвесторів та розраховує на державну позичку. В компанії, переконані, що їх автомобіль – машина майбутнього.

Інше за темою

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG