Спеціальні потреби

Американська делегація відвідала Кубу


Члени афро-американського кокусу Конгресу США провели майже безпрецедентну зустріч з колишнім президентом Куби Фіделем Кастро, і першій з часу його хвороби два роки тому. Голова групи законодавців Барбара Лі заявила, що Куба прагне нормальних дипломатичних відносин зі Сполученими Штатами та, що з приходом нової адміністрації, настав час на зміни в американській політиці щодо Куби.

Конгресмен зі штату Каліфорнія Барбара Лі, яка була однією із трьох законодавців, що входили до складу американської делегації, яка зустрілася з Фіделем Кастро, заявила у вівторок у Вашингтоні, що протягом майже двогодинної зустрії Фідель Кастро виглядав здоровим , енергійним і з ясним розумом.

«У розмові він завжди був активним, дуже конкретним, говорив ясно, енергійно, в нього було багато відважних задумів, і він завжди підкреслював, що кубинський народ є другом американського народу, і що він хотів би нормальних відносин між обома сторонами. Це - послідовна позиція протягом років, коли я з ним зустрічалася. Стан його здоров’я, очевидно, він був хворий, але, гадаю, ми б погодились, що він виглядав дуже здоровим, дуже енергійним і з дуже ясним розумом, і він був дуже активним, і його дружина була дуже сприятливою і гостинною. І як сказав конгресмен Боббі Раш, вони живуть дуже скромно, і це був унікальний момент», - сказала Лі.

Інша учасниця делегації, Лора Ричардсон з Каліфорнії, сказала, що Кастро був повністю свідомий того, що відбувалося.

«Але що дійсно вразило мене, так це те, що він підійшов до нас, подивився мені прямо у вічі і запитав: «Як можемо допомогти? Як можемо допомогти президенту Обамі?», - зазначила Ричардсон.

Зустріч з колишнім президентом відбулася наступного дня після того, як делегація із семи законодавців Конгресу провела кількагодинну зустріч з його молодшим братом, сімдесяти-семирічним Раулем, який зайняв президентську посаду торік з приводу хвороби свого старшого брата. Конгресмен Лі сказала, що американські законодавці не відвідали Куби для ведення переговорів з керівниками комуністичного уряду, але щоб подивитися, що там відбувається, порозмовляти з людьми і опісля передати рекомендації адміністрації Обами.

«Ми переконані, що кубинський уряд, і президент Рауль Кастро також про це сказав, що все на столі переговорів, дискусія, діалог без передумов. Повторюючи слова Рауля Кастро, «Ми будемо говорити про всі питання, які повинні бути порушені, за умови взаємної пошани і визнання суверенітету обох країн. І я думаю, що коли б ми пішли у цьому напрямку, на основі цих принципів, ми б побачили великі зміни», - сказала Лі. Вона додала, що делегація отримала дуже чітний месидж:

«Вони сигналізують своє бажання розпочати діалог, які вели б, надіймось, до нормальних дипломатичних відносин».

Конгресмен Лі сказала, що висновок делегації такий, що, беручи до уваги новий напрям в американській закордонній політиці під керівництвом адміністрації Обами вже час зробити кроки у цьому напрямку.

За словами пані Лі, майже п’ятдесятирічне ембарго, скероване проти Куби, не спрацювало, та що американські ділові кола вважають, що в американських економічних інтересах - вести бізнес з Кубою».

Конгресмен Лі була однією із спонсорів законопроекту в Палаті представників про скасування заборони на відвідини американцями Куби. Подібний законопроект також вже подано на розгляд Сенату.

Адміністрація Обами дала зрозуміти, що незабаром президент вдасться до заходів для пом’якшення деяких обмежень на подорожування американців на Кубу, можливо, перед запланованим на наступний тиждень самітом Американських держав, що відбудеться в Тринідаді і Тобаго. Президент Обама заявив, що він хотів би вести діалог з лідерами Куби, але що він втримав би ембарго як засіб для чинення тиску на проведення демократичних змін і покращення стану прав людини на Кубі.

XS
SM
MD
LG