Спеціальні потреби

Чи дні заборони на відвідини американцями Куби лічені?

Група сенаторів від обох партій подала законопроект, який передбачає скасування давньої заборони на подорожування американців на Кубу. Сенатори заявляють, що з новим президентом у Білому домі, вони відчувають новий поштовх в Конгресі до того, аби дозволити американцям відвідати Кубу, як перший крок до усунення економічних і торговельних бар’єрів між обома країнами.

Майже п’ять десятиріч Куба була і залишається забороненою територією для більшості громадян США. Група американських сенаторів, разом з представниками торговельних і правозахисних організацій, представила законопроект про скасування заборони на подорожування американців на Кубу.

На думку сенатора-демократа Байрона Дорґена заборона не призвела до демократичних змін на комуністичному острові, на що сподівались її автори:

«Заборона на подорожування – політика, яка не працює вже п’ятдесят років. Давно потрібно було змінити цю політику».

Сенатор Дорґен привернув увагу до випадків, коли уряд США карав своїх громадян за відвідини Куби, включно з жінкою, яка поїхала туди роздавати Біблію:

«Карати американців намагаючись якимсь чином завдати удару урядові Кастро – нема сенсу».

Сполучені Штати розірвали дипломатичні стосунки з Гаваною у тисяча дев’ятсот шістдесят першому році, коли Фідель Кастро став на сторону Радянського Союзу у Холодній війні.

Минулого року у зв’язку з поганим станом здоров’я Фідель Кастро офіційно передав владу до рук свого брата, Рауля. Проте, за словами правозахисників, стан на Кубі не поліпшився.

Саме тому американські законодавці кубинського походження, такі як сенатор-демократ Роберт Менендез, виступають проти послаблення ембарго. На їх думку, прибутки від туризму і торгівлі лише зміцнюватимуть комуністичний режим на Кубі.

Проте, інші сенатори не погоджуються. Сенатор-демократ Кристофер Дод:

«З нашого досвіду ми знаємо: що для тоталітаризму найгірше це світло, інформація, зв’язок. Туризм саме це і робить, відкриває двері, впускає світло».

Президент Барак Обама наполягає на розробці нової стратегії щодо Куби. Минулого місяця він скасував заборону на відвідини Куби американцями кубинського походження, які мають там родичів, і заборону на переказ грошей.

Автори законопроекту про скасування заборони сподіваються, що Конгрес ще цього року схвалить закон і передасть його на підпис президенту.


Інше за темою

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG