Спеціальні потреби

Екс-губернатору Іллінойсу загрожує 20 років ув’язнення

Майже чотири місяці після арешту і два – після усунення з посади губернатора – проти колишнього губернатора штату Іллінойс Рода Блаґоєвіча висунуто довгий список обвинувачень. Цей список налічує 19 пунктів. Серед них: спроби рекету і шантажу, фальшиві свідчення представникам федерального уряду, отримання хабарів за махінації з пенсійними облігаціями обсягом у мільярди доларів. Блаґоєвіча звинувачують в тому, що він вистав на продаж посаду губернатора і використовував свій пост на власну користь.

Правоохоронці арештували Благоєвича у грудні, що призвело до першого в історії штату Іллінойс імпічменту губернатора. Прослуховування його телефонних розмов агентами ФБР виявило плани Блаґоєвіча продати сенаторське крісло звільнене президентом Обамою. Але це лише частина звинувачень. Інші включають шантаж газети «Чикаго Трибюн», володарів іподрому і керівництва дитячої лікарні.

Втім після відставки невгомонний Блаґоєвіч підписав договір про написання мемуарів з гонораром у кількасот тисяч доларів. Він також спробував професію радіоведучого і де тільки міг скаржиться, що став жертвою політичної змови. Хоча Блаґоєвіч тепер і ховається від камер, йому таки доведеться говорити публічно і – під присягою, відповідаючи на звинувачення, через які йому загрожує термін 20 років ув’язнення.

Інше за темою

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG