Спеціальні потреби

Реакції на новий план США щодо Афганістану

Адміністрація США намагається кардинально змінити свій підхід до вирішення проблем у цій країні. З цією метою команда Барака Обами оголосила новий план дій в Афганістані, який передбачає посилення афганського уряду, підготовку місцевих сил безпеки, збільшення військової присутності та перегляд американських програм в цій країні.

Хоча в самому Афганістані план Сполучених Штатів отримав політичну підтримку, чимало афганців мають застереження. Коли у 2001-му році американські війська усунули від влади режим Талібану, увага світу була прикута до Афганістану і афганці сподівались на швидкі зміни на краще. Однак з того часу процес відновлення країни значно сповільнився, а ситуація з безпекою після поліпшення знову погіршилась. За підрахунками місії ООН в Афганістані, минулого року жертвами антиурядових сил стали майже 1200 цивільних афганців. Це на 65% більше ніж у 2007-му році. Тож новий план адміністрації США, ключовою складовою якого є посилення безпеки, викликає надію на краще.

Член парламенту Афганістану Дауд Султанзоі каже, що Обама та його адміністрація викликали дуже високі очікування світу, особливо у світлі втрати попередньою адміністрацією довіри та симпатії у цій частині світу.

План американської адміністрації, підтримує і Президент Афганістану Гамід Карзай:

«Це більше ніж ми сподівалися, і ми підтримуємо цей план. Ми сподіваємося на його повне втілення у життя».

Однак, намір США посилити військову присутність в Афганістані, збільшить кількість іноземних військових на території країни до понад 70 тисяч. Чимало афганців занепокоєні, що через це ситуація ще більше погіршиться, перед тим як покращитися.

Мешканець Кабула Гедаятулан каже: «Останні сім років, що більше іноземних солдатів прибувало до країни, то більше гинуло афганців. Місцеві люди постають проти них. Тож вихід із ситуації – збільшити кількість афганських поліцейських та солдатів».

За даними ООН, минулого року, в результаті антитерористичних операцій проурядових сил, загинуло понад 800 цивільних афганців, а це викликає велике незадоволення у місцевого населення. Тож, ті афганці, які виступають за збільшення військової присутності, вимагають аби іноземці змінили тактику та переглянули свою роль в Афганістані. Член парламенту Афганістану Шукріа Барікзаі зазначає:

«Нам потрібна гуманітарна безпека. Це повинні бути гуманітарна допомога та фізична безпека, а у політиці – підтримка інституцій, а не особистостей».

В Афганістані також популярна ідея можливого примирення з угрупованням Талібан. Президент країни навіть висловив готовність сісти за стіл переговорів з лідером талібів. Однак більшість експертів сходяться на думці, що зараз, у разі переговорів, уряд країни виступатиме у ролі слабшого. Аналітик Фарук Башар каже, що Талібан показує, що має силу, енергію та можливості створити проблеми не лише для уряду Афганістану, а і для Пакистану і можливо навіть для світу загалом.

На думку експерта, у разі якщо план адміністрації США спрацює, афганський уряд зможе говорити з повстанцями з позиції сильнішого, що збільшить шанси на мирне вирішення конфлікту.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG