Спеціальні потреби

Президент Ющенко передав ВР проект нової Конституції


Президент України Віктор Ющенко передав на розгляд парламенту проект нової Конституції країни. Про це глава держави повідомив у вівторок під час звернення з посланням до Верховної Ради. Ющенко просить розглянути законопроект як невідкладний. Під час виступу президент оприлюднив деякі ключові моменти запропонованих ним реформ. Віктор Ющенко пропонує відмовитися від пропорційної системи виборів та закритих виборчих списків, які, на його думку, скомпрометували себе в очах громадян та призвели до зниження професійного рівня парламентарів. Глава держави пропонує перехід до відкритих виборчих списків на парламентських виборах та повернення до мажоритарної системи на всіх місцевих виборах.

Ще одна озвучена ініціатива – розділення Верховної Ради на дві палати з одночасним зменшенням загальної чисельності народних депутатів. Нижня палата має обиратися за пропорційною системою. На неї можуть покласти відповідальність за формування уряду та контроль за його діяльністю. Верхню палату, Сенат, Ющенко пропонує обирати на мажоритарній основі – по три сенатори від кожної області. Головна мета цих реформ – врівноваження балансу владних повноважень між гілками влади. Ющенко називає ініційовані ним зміни політичною блоком антикризових заходів. Президент також висунув низку ініціатив необхідних, на його думку, для успішного протистояння економічній кризі.

Однак вже перша реакція депутатів на оприлюднені президентом ініціативи практично не залишає сумніву, що внести зміни до Конституції буде неможливо. Фракція Блоку Юлії Тимошенко заявила, що навряд чи підтримає новації, оскільки вважає їх несвоєчасними. Парламенту, на думку БЮТ, варто зосередитися на економічних законах. Лідер найбільшої опозиційної фракції Віктор Янукович також назвав пропозиції глави держави запізнілими. Він нагадав, що його партія наполягає на проведенні дострокових виборів, тому вдосконалення Конституції він запропонував доручити спеціальній комісії. Без підтримки хоча б однієї із двох найбільших фракцій парламенту не вистачить голосів для внесення змін у основний закон держави.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG