Спеціальні потреби

Акторка Наташа Річардсон померла від травми мозку

Бродвейські театри у Нью-Йорку загасили свої ліхтарі в знак скорботи з приводу трагічної смерті акторки Наташі Річардсон. Аутопсія показала, що причиною смерті став різкий удар в голову, однак шанувальників акторки не покидає здивування, як незначне падіння на лижному спуску для початківців могло мати такі трагічні наслідки.

Експерт медичного центру Університету імені Дюка Кармело Ґрафаджіно каже, що падіння навіть з висоти півтора метра, якщо ви вдаряєтесь вище скроні або в потилецею, може призвести до дуже серйозних травм мозку.

Такий удар в голову може спричинити розрив артерії у головному мозку, внаслідок чого крововилив збільшує тиск в середині черепа. Очевидці кажуть, що після падіння Річардсон ні на що не скаржилась. Вона сміялася, жартувала і відмовилась йти до лікаря.

Однак лікар Кармело Ґрафаджіно зазначає, що це нормальний стан:

«Спочатку ви почуваєтесь добре. Однак з часом, коли набирається кров, ви починаєте відчувати симптоми».

Перші симптоми з’явились в готелі, де вже через годину акторка відчула різкий біль голови. Швидка забрала її в найближчу лікарню.

Лікар Хав’єр Провенсіо каже, що в пацієнтки виявили найгірший вид крововиливу. Комп’ютерна томографія показала кровотечу на корі головного мозку – це перша ознака того, що слід було одразу робити операцію.

Однак найближчий операційний центр був лише у Монреалі – за сто кілометрів від курорту. Відтак перевезення Річардсон знову забрало дорогоцінний час.

Дослідження показують, що лише половина пацієнтів з такими травмами мозку може вижити.

Упродовж доби Наташа Річардсон була в реанімації, лікарі констатували смерть мозку. Експерти кажуть, що використання шолому значно зменшує ризик травм голови. Однак на спуску для початківців про це, мабуть, думають в останню чергу.

Інше за темою

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG