Спеціальні потреби

Луценко погрожує Балозі силовим викликом на допит


Голову Секретаріату президента Віктора Балогу можуть силою притягти на допит до міліції. Принаймні цього не виключає міністр внутрішніх справ Юрій Луценко. Як він повідомив, на Закарпатті розслідується справа про вбивство, і слідчий вважає за необхідне допитати пана Балогу в якості свідка.

«Щойно Балозі буде направлена повістка, він повинен з’явитися до слідчого і дати правдиві свідчення. Якщо ні – буде застосований силовий привід, як це було з іншими високопосадовцями», – заявив головний міліціонер у п’ятницю на брифінгу в Донецьку. Як він наголосив: «Закон існує один для всіх».

При цьому Луценко не уточнив, про який саме злочин ідеться. Як він зауважив, подробиці Балога дізнається безпосередньо на допиті.

Раніше в інтерв’ю для ЗМІ очільник МВС заявляв, що міліція має запитання до Балоги у зв’язку з кримінальною справою про вбивство.

«Ми маємо намір викликати його на допит у справі про вбивство на Закарпатті, збираємося поставити йому і ряд інших запитань», – сказав Луценко в інтерв’ю журналу «Фокус».

Відповідь глави президентського Секретаріату на скандальні заяви міністра внутрішніх справ не забарилася. У своєму інтерв’ю телеканалу 1+1 увечері в п’ятницю Віктор Балога назвав висловлені щодо нього підозри «цирком». Однак силоміць притягати на допит – запевнив посадовець – його не доведеться.

«Якщо буде виклик до міліції і буде вказано в повістці конкретно по якій статті – в якості свідка, чи в якості обвинуваченого – як законослухняний громадянин піду обов’язково!» – запевнив глава президентської канцелярії.

А тим часом поки Луценко погрожує «правій руці» президента – Балозі, президент погрожує самому Луценкові.

«Перевірити факт причетності МВС до нападу на наметове містечко громадської ініціативи «Геть усіх!», – таке доручення дав Віктор Ющенко Генеральній прокуратурі. Про це йдеться у листі глави держави на адресу Генпрокурора Медведька. Іншого листа Ющенко надіслав на адресу міністра внутрішніх справ, зажадавши роз’яснень.

Інцидент стався рано вранці у п’ятницю, коли невідомі в камуфляжі потрощили наметове містечко акції «Геть усіх!» на Майдані Незалежності в Києві. Протестувальники (члени радикальної організації «Братство» на чолі з Д.Корчинським) заявили, що напад відбувся за сприяння міліції, проте Міністерство внутрішніх справ ці тведження категорично відкинуло.

Як виглядає, війна між «людьми президента» і «людьми прем’єра» не вщухає ні на мить. Водночас на тлі взаємних звинувачень та погроз президент виголосив чергову миротворчу заяву. В інтерв’ю 5 каналу Віктор Ющенко закликав усі гілки влади до злагодженої співпраці в умовах економічної кризи.

«Виклики, що стоять перед нашою країною, найкраще долати консолідовано», – сказав глава держави.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG