Спеціальні потреби

Процедуру імпічменту розпочнуть у четвер?


Імпічмент – даремні погрози чи реальні плани? Відповідь стане відома в четвер. У Секретаріаті президента переконані: саме 19 березня, коли глава держави буде у від’їзді, його політичні опоненти готуються здійснити свій підступний задум.

Про отриману Секретаріатом інформацію повідомив у вівторок заступник глави канцелярії Андрій Кислинський. Як він заявив, «Цього тижня, в четвер, під час перебування президента та прем'єра у Брюсселі, БЮТ зі своїми соратниками із КПУ планують розпочати процедуру імпічменту Президента України і зараз активно переконують керівництво Партії регіонів долучитися до цього процесу».

«Фактично, це покладе старт антиконституційному перевороту», – застеріг Кислинський. Як він додав, попри зусилля Ющенка налагодити конструктивний діалог, Тимошенко «знову взялася за «вересневий» сценарій поділу влади «на двох» і, як завжди, робить це таємно», – цитує слова чиновника прес-служба президента.

На користь того, що таємна змова – не вигадка, свідчать деякі заяви опозиції. Свою готовність підтримати ініційований комуністами імпічмент не раз підтверджувала Партія регіонів. А лідер Компартії Петро Симоненко, коментуючи у середу заяву Кислинського, випромінював ентузіазм. «Є сподівання, що справа може зрушити з місця», – сказав Симоненко. За його прогнозом, заклики комуністів до політичних сил парламенту щодо імпічменту президента «будуть підтримані у найближчий час».

А тим часом Блок Юлії Тимошенко категорично відкидає свою участь в антипрезидентській змові. «Це не наша гра», – заявив у середу перший заступник лідера фракції БЮТ Андрій Кожем’якін. Як він запевнив журналістів, під документом про початок процедури імпічменту не буде жодного підпису депутата від БЮТ.

Кожем’якін пояснив: спроба оголосити імпічмент «на жаль, ні до чого не призведе». А відтак, за його словами, це просто ще одна конфліктна ситуація, яких і без того не бракує в коаліції.

Що ж до вчорашньої заяви Кислинського – мовляв, фракції БЮТ і КПУ змовились і вже у четвер розпочнуть процедуру – то звинувачення представника президентського Секретаріату бютівець Кожем’якін прокоментував таким чином:

«Ці вуста треба частіше мити і чистити, і тоді, мабуть, все буде нормально».

Раніше інший представник БЮТ, лідер фракції Іван Кириленко наголошував: тема імпічменту у фракції навіть не обговорюється.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG