Спеціальні потреби

Роботи стають у пригоді правоохоронцям

Високотехнологічні новинки, розроблені свого часу для воєнних дій, тепер часто використовуються правоохоронними органами у США та інших країнах. Американські поліцейські давно переконалися, що сучасні технології допомагають у складних та ризикованих ситуаціях. Підрозділи Центру спеціальних видів зброї і тактики у місті Орландо, штат Флорида, особливо захоплюються роботами. Коштує ця техніка багато, але, як показує досвід, машини здатні зробити професію поліцейського більш безпечною.

Сержант поліції Марк Кенті керує АйРоботом «Negotiator» (у перекладі «Посередник») за допомогою спеціального електронного пристрою. На екрані відображається те, що бачить машина. Він пояснює:

«Це допомагає нам з розвіданими, щоби ми знали на що і куди йдемо».

Компанія-виробник «Посередника» також постачає роботів збройним силам США. Переважно це машини, що здатні самостійно підніматися сходами, доставляти припаси і здійснювати стеження – тобто виконувати усі необхідні у небезпечній ситуації функції.

Поліція міста Орландо, штат Флорида, має у своєму арсеналі кілька роботів – один з них у формі гантелі, в яку вмонтована відеокамера. Прилад перевіряє місце перед тим, як поліцейські приступлять до дій.

Деякі роботи користуються особливою популярністю. Улюбленцем, наприклад, правоохоронців в Орландо є так зване Eye Ball -- «Очне яблуко». Розміром в тенісний м’яч, машина здатна передавати панорамне зображення у 360 градусів.

Поліцейський Джон Воршам говорить, що його підрозділ використовує сучасні технології у 25 відсотках всіх операцій:

«Застосування технології у правильній ситуації і відчуття того, коли її треба використати, а коли ні, буде ключем до її ефективного використання у нашому арсеналі».

Поліцейські спецпідрозділи викликають для «нейтралізації» потенційно вибухової ситуації. Їх робота вважається небезпечною і ризикованою. За даними ФБР, у 2007 році під час виконання службових обов’язків загинуло 60 правоохоронців. Говорить сержант Марк Кенті:

«Переважно нас викликають при наявності фізичного насильства з використанням зброї, або у нас є інформація, що у підозрюваного є зброя».

Поліцейським Орландо постійно демонструють останні технологічні новинки. Втім сучасні технології є уразливими. Сержант Кенті говорить, що інколи роботи сповільнюють його підрозділ, але ж не можна очікувати, що машина повністю замінить людину:

«Я гадаю, що на технологію необхідно дивитися як на додаток. До певної міри вона допомагає нам краще виконувати нашу роботу, однак необхідно мати кваліфікованого поліцейського, який управлятиме цим устаткуванням».

Звичайно, існує небезпека, що злочинець виведе робота з ладу, на що вказує у своєму звіті Національний інститут науки і технології. Однак департамент поліції міста Орландо вже витратив десятки тисяч доларів на технологічні новинки і планує далі інвестувати у технологію, щоб зробити професію поліцейського - безпечнішою.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG