Спеціальні потреби

Стимуляційний план Обами дає перші результати


Програма стимулювання економіки, прийнята американським урядом два тижні тому, вже дає перші результати. Міністерство транспорту зазначає, що лише за минулих два дні воно виділило півтори мільярда доларів на ремонт доріг у двадцяти штатах. Загалом на ремонт доріг та мостів по всій країні міністерство отримало 25 мільярдів доларів.

У багатьох міських та сільських місцевостях по всій країні будівельні компанії знову готові набирати нових працівників. Вони вже зараз розміщують оголошення на веб-сайті з пропозиціями для контрактників у штаті Айова. Завдяки урядовій допомозі обсягом у мільйони доларів, сотні працівників отримують роботу.

На оголошення, яке компанія одна компанія розмістила лише п’ять тижнів тому, вже відгукнулося 60 людей. Загалом на ремонт та будування автошляхів Айова витрачає 550 мільйонів доларів на рік. Цього року, завдяки урядовій допомозі, штат може витратити додаткових 380 мільйонів.

У місті Силвер Спринг, штат Мериленд, за останні два тижні будівельна компанія знову найняла на роботу 59 працівників, яких було звільнено, і сподівається повернути ще 300.

У містечку Манчестер, штат Індіана, 26 працівників наймуть для спорудження водоканалу. Економічний аналітик Стівен Ліб каже, що навіть 26 нових робочих місць матимуть великий вплив на економіку містечка населеністю шість з половиною тисяч:

«Це не просто 26 людей, це люди, які отримуватимуть більше грошей. Ці люди витрачають грошу у місцевому магазині, чи місцевій аптеці. Можливо вони куплять більше товарів для своїх дітей. І люди, які отримають ці гроші в магазині, також якось їх витратять. Це своєрідний ефект доміно, який може поширитися на ціле місто».

Місто Елкгард, штат Індіана, де рівень безробіття один з найвищих, на ремонт доріг отримає 9 мільйонів доларів. Мешканці міста чекають на будь-яку роботу.

А в Коламбусі, штат Огайо, 27 поліцейських новобранців, яких звільнили майже відразу після того як найняли, знову почнуть працювати.

XS
SM
MD
LG