Спеціальні потреби

Коаліція хоче бачити Бориса Тарасюка главою МЗС


Замість Володимира Огризка, відправленого у відставку Верховною Радою, очолити МЗС може Борис Тарасюк. Принаймні саме його хоче бачити в цьому кріслі парламентська коаліція. У п’ятницю коаліціянти направили Віктору Ющенку звернення, підписане лідерами фракцій БЮТ, НУ-НС і Блоку Литвина. У тексті сказано:

«Коаліція депутатських фракцій у Верховній Раді України звертається до Вас, відповідно до частини восьмої статті 83 Конституції України, з пропозицією внести до Верховної Ради України подання про призначення міністром закордонних справ України Тарасюка Бориса Івановича».

Як наголошується у зверненні, коаліція жодним чином не заперечує конституційного права президента на прийняття остаточного рішення, однак висловлює сподівання на конструктивну співпрацю з главою держави з питань визначення гідної кандидатури на згадану посаду.

Утім, шанси на те, що прохання коаліціянтів буде задоволене, виглядають примарними. Сам Борис Тарасюк заявив, що впевнений у відмові президента внести його кандидатуру. Як він пояснив, у нього з Віктором Ющенком різні погляди на зовнішню політику.

Окрім того, досвідчений дипломат висловив сумнів у тому, що спрацюється з «правою рукою» президента Віктором Балогою:

«Я вважаю малоймовірною мою роботу на посаді міністра з президентом і керівником Секретаріату президента Балогою, який дає політично мотивовані вказівки Міністерству закордонних справ».

Балога, своєю чергою, образи не стерпів і порадив Тарасюкові «не забуватись»:

«Якщо хочете бути реальним кандидатом, мусите усвідомлювати своє місце у здійсненні зовнішньої політики держави».

Очільник канцелярії, слова якого цитує прес-служба президента, підкреслив:

«Заяви про розбіжності з президентом у баченні зовнішньої політики держави свідчать про деформоване бачення претендентом місії влади у суспільстві. Я закликаю не провокувати президента необдуманими та непрофесійними вислювалюваннями».

При цьому глава Секретаріату запевнив: найближчим часом президент подасть до парламенту свою кандидатуру на міністра закордонних справ. Як він додав, глава держави «готовий розглядати різних претендентів, але обере того, хто найбільше відповідає принципам професіоналізму і патріотизму».

Як повідомлялося, раніше коаліція розглядала можливість повернення на посаду міністра закордонних справ Володимира Огризка, відправленого у відставку 3 березня. Проект постанови про поновлення міністра на посаді подав до парламенту депутат від НУ-НС Борис Тарасюк. Одначе Огризко відмовився повертатись до Уряду Тимошенко і звернувся до Президента України з проханням не вносити його кандидатури. Остаточну крапку в історії зі звільненням Огризка поставив спікер Володимир Литвин, який у четвер 5 березня підписав постанову про відставку міністра закордонних справ.

XS
SM
MD
LG