Спеціальні потреби

Українська криза на сторінках західної преси

Україна цього тижня знову з’явилась на перших шпальтах західної преси. Нью-Йорк Таймс, Інтернешенал Геральд Трибюн, Файненшал Таймс коментують кризу в Україні і запитують – чи не ризикує Україна, враховуючи глибину економічної кризи, зійти з курсу ринкової економіки і навіть, можливо, демократії.

Впливова Нью-Йорк Таймс на першій шпальті пише, що Україна, яка вважалась світовим символом успішного розвитку вільного ринку та демократії, яка поборола авторитаризм - зараз дрейфує. І такий розвиток подій створює реальну небезпеку для економік Європи та колишніх радянських республік. Газета розповідає про протести у Києві і цитує одного з їх учасників. «Будуть заворушення. І люди вийдуть, оскільки з них вже досить».

Світові лідери стурбовані ситуацією в Україні. І це не дивно, пише автор, враховуючи стратегічне положення 46-мільйонної держави. Те, що Україна може створити проблеми у Європі було підкреслено у січні, коли зав’язалась україно-російська газова суперечка. Політики, зокрема глава уряду Юлія Тимошенко – пише газета – не готові до жорстких економічних кроків, боячись, що це зменшить її популярність напередодні майбутніх президентських виборів.

Водночас експерт європейських студій Ради з міжнародних відносин США Ендрю Вільсон в Інтенешенал Геральд Трибюн висловлює думку, що – одночасні президентські та парламентські вибори, плюс референдум з конституційної реформи могли б перезавантажити політичну систему в Україні. Політичним суперечкам в Україні немає кінця, пише автор, і водночас пояснює це просто – політика в Україні – це брутальний вид спорту – жорстка боротьба.

Про те що, боротьба між Ющенком та Тимошенко виглядає безкінечною пише на своїх шпальтах і Файненшеал Таймс. Водночас на відміну від Нью-Йорк Таймс газета зазначає, що в акціях протестів у Києві взяли участь лише п’ять тисяч людей і представники влади не бачать у цьому загрози стабільності у державі.

Файненшел Таймс зокрема фокусує свою увагу на ситуації у банківському секторі та отриманні Україною допомоги від західних інституцій. Автори статті наголошують, що кредит Міжнародного валютного фонду надать Україні не лише критично необхідні фінансові ресурси. Така співпраця дозволить іншим міжнародним структурам, зокрема банкам, допомогти своїм філіалам в Україні.

Інше за темою

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG