Спеціальні потреби

Обама хоче вивести з Іраку майже 100 тисяч солдатів за 18 місяців

Барак Обама оприлюднив свій план виведення американських військ з Іраку. Протягом 18 місяців Сполучені Штати виведуть з цієї країни майже 100 тисяч солдатів. Ще близько 50 тисяч залишатиметься в Іраку після 2011-го року. Як пояснюють в адмінстрації – для проведення контртерористичних операцій та захисту американських інтересів в цій країні.

Наступного дня після представлення плану бюджету країни на 2010-ий рік, Барак Обама розповів як збирається виконувати свою передвиборчу обіцянку виведення військ з Іраку:

«Незабаром я оголошу наші дії щодо Іраку, що передасть країну народу Іраку, і відповідально закінчить цю війну».

До серпня наступного року, Сполучені Штати виведуть з Іраку як мінімум 90 тисяч із 142-ох тисяч військових, які зараз там перебувають.

Втім міністр оборони США Роберт Ґейтс каже, що, не залежно від рішення президента, все одно буде необхідність зберегти досить суттєву присутність в Іраку.

Деякі демократи кажуть, що 50 тисяч, які залишаться в Іраку – це надто багато. Мінстр Оборони з цим не згодний:

«Ми плануємо, що всі сили, які залишаться після припинення бойових дій, будуть сфокусовані на контртерористичних операціях, на навчанні, консультаціях та допомозі іракським силам. Це зовсім інша місія, ніж та, яка є зараз».

Президент переконує Конгрес, що його план не підірве теперішню стабільність в Іраку. За словами політичних оглядачів, провідні представники республіканців в Конгресі, включаючи Джона Маккейна, підтримують наміри Обами. Президент каже, що залишає за собою право переглянути дати виведення залежно від того як розвиватиметься ситуація в Іраку. Однак, виведення армії розпочнеться вже цієї весни.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG