Спеціальні потреби

На зустрічі НАТО в Кракові говорили і про Україну

У п’ятницю на засіданні міністрів оборони країн членів НАТО, що проходила цими днями у Кракові, обговорювали питання майбутньої співпраці Альянсу з потенційними членами Україною та Грузією, плани щодо розміщення систем протиракетної оборони у Європі та шляхи знаходження порозуміння з Росією, яка , яка, на погляд багатьох, активно намагається утримати свій вплив на території колишнього Радянського Союзу.

Після відмови Україні та Грузії приєднатись до плану дій з набуття членства у НАТО, північноатлантичний альянс намагається знайти інші шляхи співпраці з обома країнами. У Брюсселі декларують свою готовність допомогти Україні з реформою військового сектора. На сьогодні сторони намагаються скласти план такої співпраці. Генеральний секретар НАТО Яап де Гооп Схеффер під час засідання у Кракові закликав Україну завершити підготовку цього плану.

«Підготовка цього першого річного національного плану ще не завершена і ми намагаємось підштовхнути міністра оборони України Єханурова та українську владу до її швидшої підготовки. Альянс при цьому розуміє, що фінансова та економічна криза, яка також вдарила по Україні дуже сильно впливає на проведення реформ, але ми закликаємо Україну продовжувати цю роботу і виділити достатньо фінансових ресурсів, не зважаючи на усі труднощі».

Генеральний секретар НАТО також подякував Україні за готовність збільшити свою допомогу в Афганістані.

«Міністр оборони України Єхануров запропонував, не зважаючи на складнощі з українським бюджетом, надіслати додаткові сили до Афганістану, що я розглядаю як сильний сигнал від дуже важливого партнера».

Зранку ж на засіданні союзники по НАТО обговорювали ще однин важливий проект, проти якого різко виступає Росія, розміщення елементів протиракетної оборони у Польщі та Чеській Республіці. Встановлення протиракетного щита ініціювала адміністрація Джорджа Буша, але з приходом у Білий Дім Барака Обами представники США кажуть, що потребують трохи часу, щоб переглянути ці проекти і спланувати свою подальшу стратегію. Саме це міністр оборони США Роберт Ґейтс сказав своїм колегам -- міністрам оборони Чеської Республіки та Польщі.

«Я сказав їм, що ця адміністрація потребує трохи більше часу, щоб переглянути ці плани з точки зору наших відносин з Польщею та Чеською Республікою, наших відносин з іншими членами Альянсу і зроблених нами зобов’язань. Як також наших відносин з Росією».

Ґейтс наголосив , що позиція Росії з цього приводу буде взята до уваги. Водночас міністр оборони США дав зрозуміти, що бачить причетність Кремля у рішенні Киргизстану закрити військову базу, яку американці використовували для підтримки операцій в Афганістані. За словами Ґейтса, Вашингтон намагається досягти нової угоди з урядом Киргизстану. Якщо ж цього не станеться, то США шукатимуть альтернативних шляхів, -- додав Ґейтс.

Інше за темою

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG