Спеціальні потреби

Тимошенко заперечує можливість дефолту України


Не думати і вголос не вимовляти. Юлія Тимошенко вимагає накласти табу на слово «дефолт». За її словами, деякі високі посадові особи в державі «жонглюють» цим поняттям заради корисливої мети – перемоги на президентських виборах в Україні.

«Мені дуже шкода, що в цій брудній президентській кампанії, яку, на жаль, окремі політики вже розпочали, слово «дефолт» використовується як додатковий інструмент впливу на міжнародні фінансові організації, на рейтингові агентства, щоб просто нищити Україну», – заявила прем’єр-міністр у середу на брифінгу в Кабміні.

«І я хочу звернутися до всіх політиків-посадовців, від верху до низу: припиніть маніпулювати цим словом! Припиніть. У світі не прийнято вимовляти це слово вголос, коли абсолютно немає для цього ніяких підстав. Не робіть брудну політику на таких сильних словах», – закликала Тимошенко.

Як вона нагадала, українська держава і державні підприємства сплачують усі кредити, які бралися в попередні 17 років, вчасно і в повному обсязі. А відтак, за словами очільниці уряду, коли йдеться про державний сектор, «немає жодних причин взагалі згадувати і вимовляти вголос таке слово, як дефолт».

Прем’єрка прокоментувала також, на прохання журналістів, перспективу співпраці України з місією Міжнародного валютного фонду. Як вона повідомила, наразі МВФ не висуває до України, заради отримання другого траншу кредиту, «радикальних» вимог щодо перегляду макроекономічних показників Держбюджету. «Я переконана, що все буде добре і що Україна отримає наступний транш», – заявила Тимошенко.

Про буцімто близький дефолт України деякі політики заговорили у зв’язку із відставкою міністра фінансів Віктора Пинзеника. Президент Віктор Ющенко, зокрема, спрогнозував у зв’язку з відставкою ключового міністра в уряді Тимошенко «цілу низку досить негативних процесів в українській бюджетній сфері».

XS
SM
MD
LG