Спеціальні потреби

Шлюб у Нью-Йорку – за 60 доларів і дві хвилини

Ще донедавна одруження у міській раді Нью-Йорку асоціювалося із годинним очікуванням в черзі в переповненому коридорі. В 2007-му році тут одружилося 40 тисяч людей. Тепер у відреставрованому будинку міської ратуші для весільних церемоній значно більше місця. А міська влада сподівається привабити у Нью-Йорк пари з усього світу.

«Вам не треба бути мешканцем міста, чи громадянином Сполучених Штатів. Ви можете бути з будь-якої країни світу. Все що ми вимагаємо – це дійсний паспорт, і ви можете одружитися тут, у Нью-Йорку», - пояснює керівник муніципалітету міста Нью-Йорк Майкл Максвіні.

Але спочатку слід отримати дозвіл на шлюб, чекати на який доведеться одну добу. Відтак, отримавши дозвіл, пара може принести свою улюблену музику і запросити на весільну церемонію родичів та друзів. І головне – жодного очікування в чергах. Кенья Мур і Мішель Нунз - одна з таких пар: «Ми в захоплені. Це була чудова церемонія...Реставрація чудова, і я запросив своїх найкращих друзів. Все чудово склалося».

Приміщення, яке обійшлося міському бюджету у 12 мільйонів доларів, має крамниці із квітами та весільними аксесуарами. Представник міської влади Джеральдін Свіні: «Ми маємо обручки, на випадок, якщо ви забули свої. Ось вони. Ці персні розтягуються, тому підійдуть на будь-який розмір».

Електронний монітор показує молодятам коли їхня черга і в якому із двох нових залів їх одружуватимуть.

Для пар, які не розмовляють англійською, доступний телефонний переклад. Молодята можуть навіть скласти особисту присягу, при умові, що вона не занадто довга.

Майкл Максвіні каже, що «в середньому, церемонія одруження займає одну-дві хвилини. Ми називаємо це нью-йоркською хвилинною церемонією, тому що згідно із законом ми зобов’язані одружити усі пари, які прийдуть цього дня».

Він не гає часу: «Правом, наданим мені законом штату Нью-Йорк, оголошую ваш чоловіком і дружиною. Ви можете поцілувати наречену», - врочисто проголошує керівник муніципалітету міста Нью-Йорк.

Тиждень перед Днем Валентина виявився найбільш завантаженим за ввесь рік. Втім пари, які хочуть одружитись у Нью-Йорку, мають широкий вибір. Вони можуть замовити представника бюро і провести шлюбну церемонію у будь-якому з парків міста; або в інших відомих місцях, як, наприклад, на Бруклінському мості.

Інше за темою

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG