Спеціальні потреби

Бранці сомалійських піратів повернулися на Батьківщину


У п’ятницю зранку в Україну повернулися звільнені із полону сомалійських піратів моряки судна «Фаїна». До аеропорту «Бориспіль» з Кенії їх доставив спецрейс української державної авіакомпанії. Стан здоров'я усіх прибулих, які перебували в полоні майже чотири місяці, задовільний. Зустрічати екіпаж прибули їх рідні та українські чиновники. Президент Віктор Ющенко, який також приїхав до Борисполя, назвав головним досягненням операції факт, що тривале ув’язнення закінчилося без людських жертв з української сторони. Глава держави відзначив професійність дій українських спецслужб, які відповідали за операцію і пообіцяв нагородити державними нагородами учасників операції.

Президент також подякував Сполученим Штатам та Кенії, які надавали допомогу заручникам під час утримання та після звільнення. Між тим українські ЗМІ повідомляють, що ймовірною причиною неодноразового зриву переговорів із піратами могли бути як витік інформації з українських владних коридорів, так і дії спецслужб іноземних держав. За інформацією газети «Комерсант», українська розвідка проводить розслідування, яке має знайти джерела, що інформували піратів про плани української сторони. Спецслужби деяких країн могли вживати заходів для блокування визволення судна. Враховуючи військовий характер вантажу, їх метою могло бути витіснення України із ринку продажу озброєнь на африканському континенті. В РНБО вже заперечили ймовірність витоку інформації про хід переговорів від українських урядовців.

Президент також заявив про плани України приєднатися до спеціальної міжнародної операції, яка має на меті захист від сомалійських піратів. Мовляв, Київ вже розпочав переговори про участь у місії, яку організував Європейських Союз. Україна зацікавлена у супроводі кораблів, які ходять під її прапором, військовими патрулями. За деякими оцінками, така участь може обійтися бюджету у декілька мільйонів доларів.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG