Спеціальні потреби

Пинзеник подав у відставку з посади міністра фінансів


Посада міністра фінансів в уряді Тимошенко вакантна. Віктор Пинзеник заявив, що йде у відставку. Своє рішення міністр пояснив тим, що як професіонал не бажає бути заручником політики.

У заяві, розміщеній на сайті Міністерства фінансів, Пинзеник зауважив: «Я не вперше працюю в уряді. І завжди займав професійну позицію. Збалансований бюджет, мінімальний розмір його дефіциту, обмеження життя в борг, неемісійні джерела фінансування дефіциту – цими та іншими принципами я завжди керувався у своїй роботі».

Проте за його словами, «У нинішніх умовах професійна позиція міністра фінансів стала заручником політики. Змінити цю ситуацію міністр фінансів не може. Як і не може відмовитися від своїх професійних підходів».

Подальше перебування на посаді не має сенсу, – підсумував міністр. І повідомив, що подав заяву до Верховної Ради України про свою відставку.

Згаданий текст, у якому Пинзеник каже про свою незгоду з політикою уряду, зміг прочитати в Інтернеті лише той, хто встиг. Із заявою сталася загадкова історія: ледь з’явившись на сайті Мінфіну удень 12 лютого, вона одразу ж із сайту зникла.

Втім, факт подання у відставку міністра фінансів підтвердила на брифінгу прем’єр-міністр. Демарш свого колишнього близького соратника Юлія Тимошенко витлумачила як ознаку слабкості:

«Я хочу повідомити, що міністр фінансів не працює ще з минулого року. Він перебуває в лікарні і не працював за станом здоров’я. Я можу сказати, що, безумовно, виклики світової фінансової кризи не всі чиновники переносять. Не всі чиновники можуть працювати в екстремальних умовах. Не всі чиновники можуть адекватно реагувати на виклики. І тому найслабкіші залишають свої бойові позиції. Вони ідуть і займаються іншими справами».

Прем’єрка додала, що в найближчий час буде призначений новий міністр фінансів. Тимошенко не поточнила, кого саме має на думці. Втім, серед можливих кандидатур уже лунає ім’я Сергія Тігіпка.

Що ж до мотивації кроку міністра, то думку прем’єрки цілковито поділяють її соратники. Заступник голови Верховної Ради бютівець Микола Томенко назвав рішення Віктора Пинзеника прогнозованим, оскільки, мовляв, «останнім часом він не працював в урядовій команді». А перший заступник голови фракції БЮТ Андрій Кожем’якін пояснив відставку «нездатністю впоратися зі своїми обов’язками». Кожем’якін додав навіть, що, на його думку, слідом за Пинзеником з уряду мали б піти «люди президента» – міністр закордонних справ Огризко, міністр оборони Єхануров, міністр юстиції Оніщук. Водночас заступник лідера фракції НУ-НС Тарас Стецьків вчинок Пинзеника пояснив по-іншому – незгодою з Юлією Тимошенко та фінансово-економічною політикою уряду.

Те, що між Тимошенко і Пинзеником пробігла чорна кішка, стало зрозуміло ще наприкінці минулого року, під час презентації у Верховній Раді урядового проекту держбюджету. Тоді, вперше в історії бюджетного процесу, проект кошторису з парламентської трибуни захищав не міністр фінансів, а очільниця уряду. Подейкували, що Віктор Пинзеник відмовився вносити бюджет, який вважав нереальним.

А нещодавно в Україні спалахнув новий скандал. «Сміття з хати» уряду винесла таємна доповідна записка міністра фінансів, адресована прем’єрці. У документі, що став надбанням преси, Пинзеник заявляв про катастрофічну ситуацію в економіці, порівнюючи її з дефолотом 90-их років. В уряді Тимошенко заперечили сам факт існування такої доповідної. Проте Президент України Віктор Ющенко у своєму недавньому телезверненні щодо стану економіки послався на цю доповідну, заявивши, що довіряє оцінкам міністра фінансів.

Останнім часом Віктор Пинзеник перебував на лікарняному і на останніх засіданнях уряду не з’являвся.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG