Спеціальні потреби

США передали Україні важливі історичні документиНадзвичайний і Повноважний Посол Сполучених Штатів Америки в Україні Вільям Тейлор передав сьогодні до колекції Центрального державного історичного архіву документи, що проливають світло на історчні зв`язки двох країн. Сім роликів мікрофільмів включають 13 томів листування між консульством США в Одесі та Державним департаментом США за травень 1831 – серпень 1906 рр. Їх оригінали зберігаються в Національному архіві Сполучених Штатів у Вашингтоні.

Дипломатична кореспонденція стосується торговельних питань, зокрема, містить звіти про торгівлю вовною, а також Кримської війни та бомбардувань Одеси, повстань 1903 та 1905 рр., юридичного статусу російських євреїв, повстань на Чорноморському флоті у 1905 році.

Аналогічну колекцію мікрофільмів раніше передали Державному архіву Одеської області. Посол Тейлор вважає, що документи можуть стати унікальним історичним джерелом для українських дослідників українсько-американських відносин, історії дипломатії та низки інших тем.

«Це надзвичайний період в історії як українського, так і російського народів. Тому ці матеріали дадуть українським історикам і можливість зрозуміти, що американці знали про Україну, Одесу та Крим того часу».

Керівник державного архіву Ольга Гінзбурґ подякувала Сполученим Штатам за вияв доброї волі.

«Україна тоді була частиною Російської імперії. І нам надзвичайно важливо знати, що американці тоді думали про ставлення влади до українців. Це такий унікальний погляд. Наші історики бачать це з одного боку. Американські дипломати – з іншого. Можливо з цього народяться якісь нові історичні версії».

За словами Гінзбурґ, під час Другої світової війни з українських архівів німці вивезли надзвичайно багато цінних історичних документів. Деякі з них і досі знаходяться за кордоном, зокрема й у Сполучених Штатах. Тому українські науковці і урядовці шукають шляхів для повернення цієї спадщини.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG