Спеціальні потреби

Обама надзвичайно стривожений станом економіки


Назвавши стан економіки США найкритичнішим з часів Великої депресії минулого століття, президент Барак Обама закликав Конгрес негайно схвалити пакет стимулювання економіки вартістю у понад 800 мільярдів доларів.

Обама виступив з таким закликом у понеділок ввечері на прес-конференції у Білому домі, в якій зазначив, що без втручання з боку уряду економіка може потрапити у «згубну спіраль» занепаду. Він підкреслив, що відсутність будь-яких дій лише загострило б ситуацію для країни, яка протягом останніх місяців втратила понад три з половиною мільйона робочих місць.

Обама сказав, що у даному випадку лише держава в стані виділити ресурси, необхідні для відживлення економіки.

Палата представників уже схвалила свою версію пропонованого адміністрацією Обами плану. Над своєю версією сьогодні має голосувати Сенат. Лише після погодження обох версій план може набрати сили закону.

Більшість республіканців не погоджується деякими аскептами плану. Вони вважають, що він містить надто багато державних витрат і що ним не передбачено достатньо податкових пільг. Обама аргументує, що якраз за рахунок збільшення державних витрат на, наприклад, інфраструктурні проекти, можна буде вберегти або створити значну кількість робочих місць.

Виступу Обами передував його візит до промислового міста Елкгарт у штаті Індіана, де він мав зустріч з представниками населення. Рівень безробіття в місті протягом року піднявся з 5-ти до 15-ти відсотків. Подібні сценарії спостерігаються також в інших містах Америки.

Обама висловив надію, що перші плоди його економічного плану стануть помітними ще цього року.Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG