Спеціальні потреби

ВР розглядатиме питання про відповідальність ТимошенкоПісля денного блокування роботи парламенту з боку опозиції - Партії регіонів - на погоджувальному засіданні керівників фракцій було вирішено виконати таки вимогу регіонів і розглянути у четвер питання про відповідальність уряду. У сесійній залі 415 депутатів підтримали ініціативу заслухати звіт уряду щодо соціально економічної ситуації в Україні та проголосувати постанову про його відповідальність.

Регламентом ВР передбачено надати для виступу президентові 45 хвилин, і 30 хвилин відвести для запитань. Аналогічна кількість часу буде відведена Кабінету міністрів. Кожному лідеру фракції буде відведено 10 хвилин для виступу, а для виступів депутатів – всього до 30 хвилин. За словами спікера Володимира Литвина, по 5 хвилин планується відвести для виступів двох голів обласних рад – зі сходу та заходу України.

Вже після обговорення буде проголосоване питання про відповідальність уряду, яке може передбачати вотум недовіри та відставку Кабінету Юлії Тимошенко.

У зв`язку з цим Володимир Литвин оголосив про необхідність реєстрації всіх депутатів особисто: «Коли підійдемо до прийняття рішення, всім присутнім буде запропоновано зареєструватися біля столів реєстрації, а інформацію ми потім оприлюднимо, щоб кожен депутат приймав усвідомлене рішення, керуючись колективною позицією, яка буде вирішена».

Натомість невідомо, чи зможе перед депутатами виступити сама прем`єр-міністр, адже на цей день призначений візит Юлії Тимошенко до Німеччини та зустрічі з потенційними інвесторами. Невідомо також, чи прийде на це засідання президент Віктор Ющенко.

Між тим лідер фракції БЮТ Іван Кириленко сказав журналістам про те, що нині чиниться тиск на інших лідерів фракцій та членів їх сімей у зв`язку з розглядом цього питання: "Запитайте про це в Ігоря Шарова або в Миколи Мартиненка, які оголосили цю інформацію".

XS
SM
MD
LG