Спеціальні потреби

Американські  католики протестують проти своєї Церкви


Згідно з даними Конференції католицьких єпископів США, починаючи з середини минулого століття, понад 4000 американських священиків були звинувачені у сексуальному знущанні над 11-ма тисячами дітей.

У результаті судових позовів Католицька Церква у США виплатила потерпілим майже два мільярди доларів. А тепер у Бостонській єпархії – серцевині скандалу - деякі церкви перебувають … в облозі прихожан. Деякі відданим католикикам навіть не потрібно в неділю йти до церкви, оскільки вони вже у ній живуть. Прихожани церкви святого Франциска Ксав`єра у штаті Массачусетс цілодобово чергують у приміщенні церкви.

Речник церкви св. Франциска Джон Роджерс називає це «революцією у вірі».

Ця революція почалася чотири з половиною роки тому, коли Бостонська єпархія оголосила про закриття цієї церкви через фінансові труднощі та брак священиків. У відповідь розлючені прихожани захопили приміщення церкви. І тепер, всупереч правилам Ватикану, вони керують церквою та виконують всі церковні обряди. Тут навіть діє недільна школа. Прихожанам на допомогу приходять священики, які бажають залишатися анонімними.

І ця церква не єдина. Ще чотири церкви у штаті Массачусетс перебувають в облозі. В одній з них віруючі чергують в приміщенні, де відключили воду та опалення.

Однак, як каже прихожанка Джоун Шепард, «ніщо не важко, коли робиш те, у що віриш».

Однак за усмішками цих людей ховається злість. Вони розлючені на владу єпархії, яка, на їхню думку, хоче продати приміщення церков, аби виплатити гроші постраждалим від сексуальних знущань з боку католицьких священиків. Однак влада єпархії це звинувачення відкидає, кажучи, що церкви були б закриті у будь-якому випадку, та закликають прихожан припинити чергування.

Отець Ричард Ериксон з Бостонської єпархії говорить: «Ми хочемо їх закликати до єднання. Ми хочемо бути єдиними у думках та почуттях».

Нещодавно під час подібної ситуації в Новому Орлеані, віруючі були виведені з приміщення церкви у наручниках. Прихожани церкви у Массачусетсі кажуть, що це – єдине, що зможе примусити їх залишити церкву.

Інше за темою

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG