Спеціальні потреби

Ющенко виступив з екстреним телезверненням до народу


Віктор Ющенко зажадав від уряду подати «чесний бюджет» і всю відповідальність за економічну ситуацію в країні поклав особисто на Юлію Тимошенко.

«Зупинити потоки брехні і негайно діяти для порятунку національної економіки». До цього закликав український уряд і парламентську більшість Президент України. Екстрене телезвернення Віктора Ющенка до українського народу, що транслювалось увечері в п’ятницю всіма українськими телеканалами, було сповнене тривожної тональності та похмурих прогнозів. «Небачена інфляція», «соціальна катастрофа» – за
словами президента, він «змушений вимовити ці слова, щоб привести до тями політиків».

Саме до таких наслідків, на думку президента, здатні призвести нові газові домовленості і нереальний бюджет.

Торкнувшись газової теми, Ющенко підкреслив:

«У Москві Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко уклала газові домовленості, невигідні для України. Контракти не відповідають моїм директивам, рішення прем’єр-міністр приймала особисто, без колегіальної думки уряду».

При цьому, однак, президент зауважив: контракти підписані і їх треба виконувати. А відтак глава держави зажадав негайного внесення змін до Державного бюджету на 2009-ий рік.

За словами Ющенка, розроблений урядом бюджет – це «повітряний замок», «головний провокатор нинішньої кризи в Україні». Як він заявив, Тимошенко свідомо заклала в державний кошторис завищені показники та обіцянки, які не може виконати. Цей популізм – вважає президент – уже завтра обернеться невиплатою зарплат, пенсій, стипендій.

Звернувшись до голови Верховної Ради Володимира Литвина, глава держави закликав консолідувати парламент для зміни бюджету і схвалення термінових антикризових рішень.

«Я вимагаю від уряду і парламенту підготувати чесний бюджет, де видатки будуть відповідати можливостям економіки», – заявив Ющенко. При цьому всю відповідальність за нинішню економічну ситуацію в країні президент поклав на прем’єрку:

«Я підкреслюю: повну відповідальність відповідно до Конституції за економічне становище, за зрив бюджетного процесу, за руйнацію банківської системи несе особисто Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко. Дійшовши до критичної межі, їй не вдасться сховатися в опозиції».

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG