Спеціальні потреби

Американські компанії оголосили про скорочення 30 тисяч робітників


Барак Обама провів чергові зустрічі у Конгресі, намагаючись перетягнути на свій бік законодавців, які становлять опір запропонованому ним пакету порятунку національної економіки. Адміністрація сподівається, що тон законодавців цього разу зміниться, адже кілька великих компаній виступили з черговою сумною новиною – у наступні тижні понад 30 тисяч працівників втратять роботу. Це підніме рівень безробіття у країні до 7,2% – найгіршого показника за минулі 15 років.

Барак Обама закликав Конгрес не зволікати ні хвилини:

«Ми не можемо втратити жодного дня. Щоденно економічна ситуація погіршується у всьому світі. Щойно ми дізналися, що кілька великих корпорацій мають намір звільнити тисячі працівників, це у додаток до двох з половиною мільйонів робочих місць, втрачених минулого року».

Серед них – «Гоум Діпо» – найбільша у країні мережа ремонтно-будівельних супермаркетів – складає вину за погіршення бізнесу на уповільнення ринку нерухомості та системи кредитування. Адже успіх компанії залежить безпосередньо від того, скільки американці можуть вкладати у домашній ремонт, а цими днями – це далеко не пріоритет.

Виробник будівельного обладнання компанія «Катепіллар» оголосила, що роботу втратить кожен десятий її працівник. Керівництво каже, що нинішня стагнація у будівництві принесе компанії найгірший рік з часу Другої світової війни.

Постраждала і галузь високих технологій. До сумного переліку приєдналися «Спринт», «Некстел». А ще минулого тижня виробник комп’ютерних чипів «Інтел» звільнив п’ять тисяч працівників. Навіть «Майкрософт» був вимушений вдатися до цього кроку – уперше за всю історію існування. «Боїнг» та «Старбакс», за всіма ознаками, також скоро оголосять про чергову хвилю масових скорочень.

Тим часом людина, яка безпосередньо очолюватиме процес порятунку економіки, Тімоті Ґайтнер, був затверджений Конгресом на посаді міністра фінансів та вже склав присягу. Проте слухання не проходили гладко. Багато республіканців висловили сумніви щодо кандидатури Ґайтнера через несплату ним податків.

Сенатор-республіканець Майк Ензі зазначив: «Те, що ми перебуваємо у стані економічної кризи, не дає нам підстави дивитися крізь пальці на його помилки».

Ґайтнер у свою чергу каже, що готовий вивести країну з найгіршої з часів великої депресії економічної кризи:

«Ми переживаємо найбільший виклик нашій економіці. Наше завдання – діяти швидко, щоб допомогти країні».

Тим часом Міністерство фінансів оприлюднило нові правила кредитування, які мають стабілізувати ринки та дати поштовх фінансовим установам. Разом з тим нові норми значно обмежують доступ лобістів до банків, що отримали федеральну допомогу.

Попри баталії між гілками влади, Барак Обама все ще розраховує підписати пакет порятунку національної економіки вже до середини наступного місяця.

XS
SM
MD
LG