Спеціальні потреби

Жителі Чикаго гордяться своїм президентом

Президент США Барак Обама провів значну частину свого життя в південному районі Чикаго, працюючи там викладачем університету і активним громадським діячем. Саме цей район міста новий президент та його родина називають домом. Багато його мешканців дуже горді з цього приводу.

Минулого тижня колишній сенатор штату Іллінойс приступив до виконання президентських обов’язків, а його рідне місто й уся околиця святкують цей історичний момент. І жителі Чикаго наразі сподіваються, що президентство Обами підніме статус їхнього міста.

Напевно ніде не знайти цими днями більш гордих людей, ніж у Гайд-парку, що на півдні Чикаго. Саме цей район міста новий президент та його родина називають домом. Це також домівка для Заріфа – майстра у перукарському салоні Гайд-парку.

Говорить Заріф:

«Перукарня просто переповнена. Він дуже проста людина. Ходив ось цими вулицями. Ми бачили його в цій крамниці, на автозаправній станції, бачили його усюди».

Коли сенатор Обама 4-го листопада переміг на виборах президента, то відразу ж виступив з промовою на сцені перед міським озером. Сотні тисяч людей тоді зібралися у Грант-парку, аби послухати його.

Меган Ріщ, яка працює в управлінні з питань туризму місцевої адміністрації каже, що атмосфера радості, яка виникла у той день, досі панує у місті.

Меган Ріщ:

«Це найкращі часи для Чикаго, наскільки я пригадую. Задоволення у місті просто витає у повітрі. Люди відчувають справжнє натхнення та гордість за те, що живуть тут».

Перукар Заріф став тепер справжньою зіркою після того, як міжнародні медіа дізналися, що саме він в своїй невеличкій перукарні підстригав Барака Обаму.

Заріф:

«Увага надзвичайна, і це добре. Я маю на увазі, що сюди приходять люди з усього світу – з Китаю, Росії, Японії, Фінляндії, Німеччини. Я з усіма спілкувався і це дуже приємно».

Рафаель Моріс теж тут стрижеться. Він походить з півдня Чикаго і працює водієм лімузину. В минулому він грав у баскетбол з Бараком Обамою і говорить, що дуже приємно усвідомлювати, що президент є одним з них.

Водій лімузину Рафаель Моріс:

«Чи з півдня, чи заходу, чи сходу, чи з околиць. Якщо ви виходець з будь-якої частини Чикаго, вам дуже приємно жити тут і розуміти, що Обама вийшов саме звідси і зараз живе в Білому домі. Це важлива річ для кожного з нас».

Тепер Чикаго змагається за те, щоб отримати право на проведення у себе Олімпіади 2016-го року, і є одним з трьох міст-претендентів. Чимало жителів міста сподіваються, що недавня увага до Чикаго навколо передвиборчої кампанії допоможе йому отримати право на проведення ігор. Але незважаючи на перемогу чи програш, жителі все одно не забудуть того, як багато для них значить - мати президента зі свого міста. Зокрема це особливо важливо для Заріфа. Він з гордістю говорить:

«Я не лише став свідком історії, але й приклав до цього руку, адже я був перукарем Барака Обами, і мені досі важко у це повірити».

Інше за темою

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG