Спеціальні потреби

Правозахисники закликають США служити прикладом

Американська правозахисна організація «Вахта прав людини», у щойно виданому звіті, закликає майбутній уряд Барака Обами поставити питання прав людини у центрі закордонної і внутрішньої політики США.

«Вахта прав людини» заявляє, що діяльність адміністрації Буша завдала величезної шкоди репутації країни в галузі прав людини. Тому є нагальною потреба зробити питання прав людини центральним моментом політики в галузі безпеки, як також закордонної і внутрішньої діяльності. Таким є лейтмотив звернення «Вахти прав людини» до новообраного президента США Барака Обами.

Виконавчий директор організації, Кеннет Росс, закидає діючій адміністрації Джорджа Буша те, що за вісім років її політика дискредитувала роль США як засадничого гаранта прав людини у світі.

«Вахта прав людини» заявляє, що країни на кшталт Китаю, Єгипту, Індії, Пакистану, і Росії, які противляться дотриманню основних гарантій прав людини, впливають на порядок денний правозахисників.

За словами Росса, США зазнали невдачі у ролі захисника прав людини у світі саме тоді, коли адміністрація Буша вирішила боротися з тероризмом на шкоду дотриманню базисних прав людини.

«США в реальності усунулися від захисту прав людини в багатьох ситуаціях через власну практику. Також через невдачу здолати лицемірство у питанні протесту проти тортур, або зникнення людей, або ще ув’язнення без суду».

Росс заявляє, що США мають шанс відновити довіру до себе у світі, якщо повністю відмовляться від негуманної політики адміністрації Буша.

У своєму звіті «Вахта прав людини» закликає майбутню адміністрацію Барака Обами закрити військову в’язницю на базі ВМС США у Ґвантанамо, Куба. В’язнів, запідозрених у тероризмі, зазначено в документі, пропонується або звільнити, або судити. Інші країни, на думку Росса, мають допомогти США у переміщенні в’язнів.

«Ми активно закликали союзників США визнати, що база Ґвантанамо, може, й була проблемою Буша, однак наразі це -- загальна проблема. Тому інші уряди мають допомогти президентові Обамі якнайскоріше закрити Ґвантанамо», -- зазначив Росс.XS
SM
MD
LG