Спеціальні потреби

Генсек ООН закликає припинити військові дії у секторі Гази


На початку своєї поїздки країнами Близького Сходу, перебуваючи у Єгипті, Генеральний секретар ООН Пан Ґі Мун закликав ізраїльську та палестинську сторони негайно підписати угоду про припинення вогню. У Єгипті відбулася зустріч Пан Ґі Муна з Президентом Госні Мубараком, який неодноразово пропонував свою кандидатуру у якості посередника у процесі переговорів.

Генсек ООН також матиме зустрічі з посадовцями в Ізраїлі, на Західному Березі, Йорданії, Туреччині, Сирії, Лівані та Кувейті. Відвідини Гази чи зустрічі з представниками Гамасу до планів генсека не входять.

У вівторок офіційні особи Гамасу приєднались до переговорів у Єгипті. Ізраїльські джерела повідомляють, що Міністр оборони Ізраїлю зустрінеться з посередниками у четвер. Обідві сторони відкинули резолюцію ООН, яка закликає до миттєвого припинення вогню.

Тим часом арабський світ розділений у своїй позиції щодо конфлікту. Катар закликав членів Ліги арабських держав провести позачерговий саміт вже до кінця цього тижня. Саудівська Аравія та Єгипет твердять, що форум повинен початися за встановленим раніше графіком – у понеділок.

XS
SM
MD
LG