Спеціальні потреби

Ющенко ініціює проведення саміту щодо газового питання


У середу Президент України Віктор Ющенко перебував з візитом у Польщі. У місті Вісла він зустрівся з Президентом Польської Республіки Лєхом Качинським.

Головні теми для розмови: співпраця між двома країнами, ініціатива «Східне партнерство», свого часу запропонована Польщею, євроатлантичні перспективи України, спільне проведення фіналу Євро-2012 та поставки газу до Європейського Союзу.

У результаті зустрічі Ющенко виступив з ініціативою проведення тристороннього саміту глав держав та урядів у форматі Україна – Росія – країни ЄС, що споживають імпортований російський газ. Але оскільки Російська Федерація, на переконання Ющенка, є країною-учасником газового конфлікту, вона не може проводити такого роду саміт на своїй території. Президент України вважає найбільш прийнятним місцем проведення такого саміту одну з європейських столиць – наприклад Прагу – столицю країни, що головує в ЄС, або Брюссель – місто, де розташована штаб-квартира Європейської Комісії – повідомляє прес-служба.

Президенти України та Польщі мали телефонну розмову з Прем’єр-міністром Чехії Міреком Тополанеком щодо газової проблеми, та з главою Єврокомісії Жозе Мануелем Баррозу.

За словами Ющенка, українська газотранспортна система готова до транзиту всіх законтрактованих обсягів газу для європейських споживачів. Головною причиною непоновлення поставок газу, за його словами, є його відсутність на вході у ГТС України в обсягах, які передбачені в контрактах, укладених між «Газпромом» та європейськими споживачами.

У ході цих переговорів Віктор Ющенко ще раз підтвердив єдність позицій Президента та Прем'єр-міністра України в питаннях співробітництва в газовій сфері.

Нагадаємо, що раніше офіційна Варшава заявляла про готовність представляти позицію Києва в Європейському Союзі щодо україно-російської газової суперечки.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG