Спеціальні потреби

Багато американців надіється на 'повернення податків'

В нинішніх умовах економічної скрути мільйони американців надіються, що після оформлення ними щорічної податкової декларації їм «повернеться» частина із сплачених ними протягом року податків.

Басія Крайст сидить за комп`ютером і відверто каже: «Я натисну на кнопку «відправити» одну хвилину по півночі 16-го січня – у першу ж мить, коли я зможу подати свою податкову декларацію».

Басія Крайст визнає, що колись вона належала до тих десятків мільйонів американців, які чекають до останньої хвилини (середини квітня), аби вислати податкову декларацію. Однак, минулого року її звільнили з роботи і тепер вона сподівається отримати назад сім тисяч доларів за переплату податків. Гроші Басiї Крайст потрібні невідкладно:

«Я знаходжусь у тому ж самому човні, що і багато інших людей в цій країні – на кораблі на ім’я Титанік».

Торік два мільйони шістсот тисяч американців втратили свої місця праці. Ціни акцій на фондовій біржі впали на сорок відсотків. Тепер фірми, що допомагають людям в оформленні податкової декларації, підготовляються прийняти маси людей, які хочуть якнайшвидше одержати назад стягнутий із з них надлишок податкових грошей.

Реклама фірми H&R Block голосить: «Мені набридло чекати, потребую гроші зараз».

Вілма Гейс, службовець фірми H&R Block передбачає, що цього року набагато більше американців оформлятимуть податкову декларацію по Інтернету:

«Найшвидший спосіб оформлення податкової декларації цього року, для якнайшвидшого поступлення грошей на ваш банківській рахунок -- це подання до Податкового управління електронної декларації для прямого переведення грошей на ваш ощадний чи депозитний рахунок».

До трьох тисяч доларів втрат на фондовому ринку, а також значна частина витрат у пошуках роботи звільняються урядом від оподаткування.

Цього року існують також спеціальні податкові пільги для людей, які втратили свої доми через несплату іпотечного боргу.

Федеральне податкове управління однак радить не поспішати, адже швидкі повернення – це свого роду позички, при чому з високою процентною ставкою.

Службовець Податкового управління Тері Лемонс каже: «У нас цього року є багато чудових інших безплатних альтернатив для людей, які хочуть якнайшвидше одержати свої гроші з надлишку за податок».

Басiя Крайст використає повернуті урядом гроші, щоб віддати їх друзям, які підтримали її коли вона втратила роботу: «Одержати ці гроші якнайшвидше і повернути їх - це мій спосіб вислову вдячності за їхню допомогу».

Це, як визнає сама платниця податків, дасть їй заспокоєння, якого вона аж ніяк не сподівалася від сплати податків.

Інше за темою

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG