Спеціальні потреби

Буш підсумовує минуле, Обама дивиться в майбутнє


Президент Буш, виступаючи по телеканалу Фокс-Ньюз в неділю, підбивав підсумки свого восьмирічного перебування в Білому домі. Він захищав те, що було зроблено ним під час його президентства, говорячи, що він пишається досягнутим:

«Я знаю, що повністю віддавав себе праці всі вісім років, і не продавав душу заради популярності».

Однак, він йде зі своєї посади з низьким рівнем довіри. Своєму наступнику -- Бараку Обам -- Буш передає державу, яка веде війну і перебуває у розпалі економічної кризи.

Барак Обама, виступаючи на тижневій програмі телеканалу Ей-Бі-Сі, зазначив, що попереду -- нелегкі економічні рішення. Тисячі глядачів «підігрівали» його питаннями про економічні негаразди, цікавлячись, чи він зможе впоратися з ними.

«Я гадаю, що ми зможемо здолати труднощі. Однак це забере деякий час. Це не трапиться в одну мить.»

Згодом його запитали про долю сумнозвісної в’язниці США на Ґвантанамо, Куба. Обама відповів, що її зачинять, хоча це забере більше часу, аніж раніше гадалося. За його словами, необхідно вирішити всі юридичні питання, пов’язані з цим, і визначитися з новими процедурами поводження із в’язнями, запідозреними в тероризмі.

«Ми прагнемо запевнитись, -- зауважив Обама, -- що розроблені нами процедури не суперечать Конституції. І це не лише те, що треба зробити в даному випадку. Це має стати частиною ширшого питання стратегії нашої національної безпеки, позаяк ми надішлемо чіткий сигнал всьому світу, що серйозно ставимося до наших цінностей».

Обама знову висловив занепокоєння останнім спалахом насилля на Близькому Сході, заявивши, що його адміністрація братиме участь в його розв’язанні. На його думку, одним з найбільших викликів для нього лишається Іран.

«Ми застосуємо новий підхід. Я вже наголосив, що найкраще починати з контактів».

В понеділок Барак Обама має зустрітися з мексиканським президентом Феліпе Кальдероном. Це буде його перша зустріч віч-на-віч із закордонним лідером від часу перемоги на виборах в листопаді.

Тим часом на інаугураційній трибуні на Капітолійській гірці майже всі роботи завершено. Практично все готове також на парадних оглядових трибунах перед Білим домом.

У Вашингтоні очікують рекордного напливу бажаючих позмагатися з очікуваною хвилею січневого морозу з Арктики, спостерігаючи за приведенням до присяги 44-го президента США.

Навіть політичні опоненти Обами, серед них віце-президент США Дік Чейні, прагнуть стати свідками історичного моменту 20-го січня.

«Я поділяю почуття багатьох американців щодо того, що через кілька днів всі ми будемо свідками видатного вступу першого афро-американця на посаду президента США, -- сказав Чейні, виступаючи по телеканалу Сі-Ен-Ен.

Відео - найголовніше

Найважливіше з промови Байдена до американців.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:10:45 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG