Спеціальні потреби

Пересувна клініка надає допомогу людям без медичного страхування


За статистикою у США майже 46 мільйонів людей не мають медичного страхування. Тож на допомогу тим, хто потребує медичного втручання, але не має на це грошей, приходять добровольці з організації Медична допомога для віддалених районів.

О шостій ранку в східній частині Кентуккі Стен Брок відкриває двері своєї безкоштовної мобільної клініки. За нормальних обставин тут би зібралось до тисячі людей, але через мінусову температуру бажаючих значно менше. Стен Брок започаткував свою клініку 23 роки тому з метою надання допомоги країнам на шляху розвитку, невдовзі з’ясувалось, що допомога потрібна сільським районам у США:

«Нас попросили приїжджати із стоматологами, тому що саме в цьому була найбільша потреба, що ми й зробили, і були приголомшені тим, наскільки це було необхідно».

Кілька разів на рік ця мобільна клініка приїжджає до таких віддалених районів, як повіт Нот в штаті Кентуккі. Це шахтарський край, багато людей працюють тут за дуже невеликі гроші і не мають можливості ходити до лікарів.

Мобільна клініка діє виключно на добровільних засадах. У цей приїзд шість окулістів, двадцять чотири стоматологи і ще ряд інших лікарів надають допомогу майже тисячі людей.

Урядова медична допомога значно більше скерована на дітей, ніж на дорослих. Більшість з присутніх тут працюють, але не можуть дозволити собі лікарів. Джеймс Френсіс – безробітний і така мобільна клініка – його єдиний шанс потрапити до лікаря:

«Я казав своїй подрузі – я мушу встати о четвертій, щоби потрапити до лікаря. А коли прийшов сюди о п’ятій, то був вже вісімдесят другим. А я думав, що буду першим».

В Америці без медичного страхування – 46 мільйонів людей. Але Стен Брок говорить, що до його клініки багато хто приходить і зі страховкою. За його словами, таким людям переважно потрібні окулісти і дантисти:

«Вони хоч і мають страхування, але не можуть ним скористатися, бо там треба або забагато доплачувати, або ці послуги не входять у страхування взагалі».

Трохи згодом у клініку на колесах завітав заступник губернатора, лікар за фахом Деніел Монджіардо, який окреслив головні проблеми медичної опіки у США:

«Система охорони здоров’я не працює. Неважливо, хто платить за цю недієву, але дуже дорогу систему. Проблема в тому, що ця система задорога для будь-кого».

Після багатогодинного очікування пацієнти, як Сенді Екридж, отримують те, за чим приїхали: хто – нові окуляри, хто – послуги стоматолога. А тим часом пересувна клініка планує, крім дальших експедицій в США, також і надання допомоги в Африці і Південній Америці.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG