Спеціальні потреби

Росія може повністю зупинити транзит газу Україною


Не виключено, що Росія повністю зупинить транзит газу Україною. Про це заявив голова правління НАК Нафтогаз Україна Олег Дубина у вівторок на прес-конференції в Києві.

«Я сьогодні можу сказати, що скоріше за все, вони вирішили взагалі припинити через Україну поставки російського газу до Європи», -- сказав Дубина, коментуючи суттєве скорочення поставок російського газу для транзиту, яке відбулось упродовж минулої доби. Як він повідомив, з восьми пунктів пропуску на східному кордоні Росія подає газ лише на один. «Про це ми не були попереджені», -- додав Дубина.

Очільник Нафтогазу спростував також твердження російської сторони про те, буцімто Україна не виконує свої транзитні зобов`язання і вдається до несанкціонованого відбору газу. За його словами, Україна, навпаки, змушена ще й власний газ додавати, щоб доправити російське блакитне паливо до Європи:

«Весь газ, який подається на територію України з Російської Федерації, весь виходить в Європу. При цьому сьогодні ми ще додатково «підпираємо» систему своїм газом, щоб здійснювати експорт в Європу. Тому всі заяви про те, що Україна самовільно закрила вихід газу в Європу, безпідставні», -- заявив Дубина.

На прес-конференції у вівторок голова правління НАК «Нафтогаз України» повідомив також добру новину. За його словами, російська та українська сторони домовились про поновлення газових переговорів. Представники російського «Газпрому» та «Нафтогазу України» зустрінуться 8 січня у Москві.

«Я говорив з [головою правління «Газпрому» Олексієм] Міллером – восьмого числа вилітаю до Москви і продовжу там переговори», -- сказав очільник української нафтогазової компанії При цьому він наголосив, що позиція України «прозора» і базується на «партнерському підході».

А втім, у російських партнерів ця заява викликала здивування. «Намір продовжити переговори лише 8 січня нас дивують, -- заявив журналістам офіційний представник російського Газпрому Сергій Купріянов. Як він додав, російська сторона вважає, що це запізно. «Ситуація надто важка, щоб чекати ще два дні. Ми готові розпочати переговори в будь-яку хвилину», -- наголосив Купріянов.

Нагадаю: 1 січня 2009 року російський Газпром припинив поставки газу в Україну, оскільки сторони не дійшли згоди щодо умов газового контракту на 2009 рік.

Пізніше, 5 січня російський газовий холдинг учетверо знизив обсяги поставок газу для європейських споживачів, поклавши вину за ситуацію, що склалася, на Україну.

Своєю чергою, Нафтогаз України вважає, що відповідальність за недоотримання російського природного газу європейськими країнами лежить виключно на російському «Газпромі».


Відео - найголовніше

Мистецтво про непереможну силу жінки. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:27 0:00
XS
SM
MD
LG