Спеціальні потреби

Тимошенко закликає Ющенка добровільно піти у відставку


Або добровільна відставка, або імпічмент. Таку альтернативу намалювала президентові прем’єр-міністр. При цьому Юлія Тимошенко закликала Віктора Ющенка піти по-доброму і не чекати, доки проти нього розпочнуть процедуру імпічменту.

Погроза прозвучала під час брифінгу в середу. Тимошенко заявила:

«Якщо в нього залишилась хоч крапля совісті, якщо він заплутався з усіма цими корупційними діями на валютному ринку, він мусить сам подати у відставку і піти зі своєї посади, не перевантажуючи цією процедурою парламент та інші органи влади».

Прем’єрка звинуватила президента в тому, що він свідомо обвалив гривню, аби довести країну до дефолту, запровадити надзвичайний стан і на цьому тлі скасувати наступні президентські перегони:

«Мета президента України – не тільки через своїх підручних заробити на горі України, а ще і оголосити дефолт країні, зробити економіку України абсолютно непрацездатною. І на базі цього продовжити своє бездарне правління і далі через введення надзвичайного стану і через відміну виборів, які пов’язані з положенням Конституції. Адже Конституція передбачає, що під час надзвичайного стану ніякі вибори в країні не проводяться. Я хочу зупинити цей процес».

Про те, що Тимошенко готує Ющенку імпічмент, сьогодні повідомила газета «Комерсант-Україна». Як стверджує видання, проект подання розроблений юристами БЮТ, а добиватися імпічменту бютівці планують спільними силами з Партією регіонів. Серед гріхів, які приписують Ющенку ініціатори імпічменту, газета називає, зокрема, неконституційний розпуск парламенту в 2007-му році, звільнення суддів Конституційного Суду та завеликі витрати на зведення меморіалу жертвам Голодомору.

Водночас у Блоці Юлії Тимошенко спростували повідомлення про нібито підготовлене подання про імпічмент. Як заявив на брифінгу в середу віце-спікер парламенту бютівець Микола Томенко, жодних юридичних документів, що стосуються імпічменту президента, у БЮТі наразі не готували і не обговорювали.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG