Спеціальні потреби

Володимир Путін: Ера дешевого газу закінчується


Світова економічна криза та зріст собівартості виробництва означають кінець ери дешевого газу, – попередив Прем’єр-міністр Росії Володимир Путін.

Заява прозвучала під час зустрічі делегатів 12 країн-експортерів газу. На зустріч у Москві з’їхались представники Ірану, Катару, Венесуели та інших провідних експортерів газу. Подібні саміти почали проводити з 2001-го року, однак цим разом учасники зустрічі домовились об’єднатися в організацію на зразок ОПЕК – об’єднання до якого входять країни-виробники нафти. Росія взяла на себе роль лідера у створенні газового картелю.

Прем’єр-міністр Росії Володимир Путін зазначив: «Ми будемо раді прийняти цю організацію у Російській Федерації. Готові надати одне з найгарніших міст світу та Європ – Санкт-Петербург. Ми готові дати цій організації дипломатичний статус і взяти усі витрати з її утримання на себе».

Об’єднання запропонували назвати GECF – Форум країн експортерів газу. Країни Західної Європи побоюються, що створення такої організації призведе до подорожчання газу та дасть в руки Москви важелі політичного тиску. Володимир Путін вже не прозоро натякнув на подорожчання газу:

«Різко зростають витрати на розвиток цієї галузі. Це означає, що не дивлячись на всім відомі проблеми у світових фінансах, не дивлячись на економічний спад, не дивлячись навіть на зниження цін на енергоресурси, епоха дешевих ресурсів, включно з ерою дешевого газу, звичайно, закінчується».

За визначенням Путіна нове об’єднання повинно висловлювати узгоджену позицію його членів у питаннях розвитку та перспектив газового ринку. Члени форуму запевняють, що його мета обмін інформацією та даними, а не регулювання цін на газ. Однак, країни імпортери газу побоюються, що газове об’єднання призведе до порушення конкуренції на ринку і штучного росту цін.

XS
SM
MD
LG