Спеціальні потреби

Що думають українці про фінансову кризу?На вулицях Києва і на нашій вебсторінці ми провели опитування, в якому поставили запитання: «Чи відчуваєте Ви на собі наслідки глобальної фінансової кризи?». Ось – результати опитування і декілька коментарів на цю тему:

- 81% опитаних сказали, що відчувають кризу;
- 14% респондентів заявило, що ні;
- 5% не визначилися.

Цей результат більш-менш співпав також з результатaми опитування на цю же тему, яке на вулицях Києва провели наші кореспонденти Оксана Лігостова і Руслан Дейниченко. Ось деякі із висловлених думок:

«Звичайно, відчули, а як ви думаєте! І найперша проблема – все подорожчало всюди», - Надія Бурківська.

«Стипендію не дають, це по-перше. Дорога, транспорт сильно дорого коштує. А мою маму знизили в посаді і зменшили зарплату», - Роман Чикало.

«Чоловік свою пенсію поклав на депозит. І то було 20 тисяч, ми мали собі купити хоч якісь меблі. Тепер ці гроші стали ніщо. Ми нічого за них не зможемо купити», - Наталя Купрієнко.

«Доларовий кредит за машину треба виплачувати, а долар росте, вже мінімум за 9 гривень купують. Це моя, напевно, буде найбільша проблема», - Андрій.

«Мало роботи стало. Люди рідко стали їздити на таксі, дуже рідко. Ми обслуговували багато різних фірм, а зараз вони відмовляються від наших послуг», - Анатолій Кузін.

«Я кухар японської кухні. Мене тільки що, в цей день звільнили з оцього ресторану. І вимагають, щоб я написав заяву за власним бажанням. Але я цього робити не буду», - Богдан Турчин

«Ця криза на мене не впливає. Я працюю для себе, ще й макулатуру збираю. Я добре живу, тому що працюю в свої 75 років», - Валентина Герман.

«На собі я зовсім не відчуваю. У мене все добре, налаштований позитивно. Навпаки, в сфері страхування, де я працюю, навіть краще стає», - Ярослав Кравченко.

«Я не відчув цієї кризи. Так сталося, у мене таке життя, що я цієї кризи не відчуваю», - Микола.

І ось декілька коментарів, які надійшли нам електронною поштою:

«Не називайте цю кризу глобальною тільки тому, що через неї постраждав цілий світ. Називайте цю кризу доларовою, саме доларовою, а ще краще – американською. Патологічна залежність більшості країн, що розвиваються, від американської економіки призвела до таких наслідків. Не хочеться розкривати причини, всі і так знають… P.S. Там, де ця криза виникла, там нехай її і розгрібають», - «Антипатій», Україна.

«Послухала новини Голосу Америки на тему боротьби США з економічною кризою, і не віриться, що так буває. Наш парламент турбується тільки про себе, ні про малий бізнес, ні про людей мови не йде. Було б плакати, але не допоможе», - Аліна, Київ.

«Все дуже сильно перебільшує телебачення, радіо і газети. Так ведеться ідеологічна пропаганда простого населення на користь політичних чиновників. А насправді ціни зростають так само, як і минулими роками – так само під новий рік і так само немає роботи, як і в минулі зими, і так само з настанням весняно-літнього сезону усе нормалізується і входить в норму. Це криза політиків, які гублять мільйони і мільярди в боротьбі за владу, а значить, і за гроші. Це незаперечний факт, при опитуванні на який погодиться будь-яка людина, що живе в Україні», - Віталік, Україна.

«Єдиним шляхом, на мій погляд, побудувати заможне життя в Україні, яке б відповідало європейським нормам, є вступ України до НАТО і ЄС. Вступивши до НАТО і ЄС, Україна бере на себе зобов`язання грати за европейськими правилами, законами і нормами. А це означає, що в державі не повинно бути корупції, зарплати і пенсії приближені до є-європейських, відповідні на все стандарти», - Михайло Косик, Полтава.

«Зараз я знаходжусь у пошуку роботи, так як являюсь випускником ВУЗу. Економічна криза значно звузила і значною мірою унеможливила моє працевлаштування. Більшість роботодавців не мають наміру брати в цей час молодих спеціалістів», - Олександр, Україна.

«Українці особливо гостро відчувають глобальну фінансову кризу, так як вона посилюється постійною політичною нестабільністю, а також значним падінням гривні по відношенню до долара», - Олег Тунський, Бровари.

«Низькі ціни на нафту - найкращий засібзапобігти військовому протистоянню в
світі. Зі зменшенням золотовалютнихзапасів Росії зникає реальна загрозанової світової війни», - Олексій Чайка, Харків.

«Економічна криза відчутно погіршила матеріальне становище моєї сім`ї. Зменшилась покупна спроможність заробітної плати батьків та пенсій дідуся й бабусі.Необхідність економити вносить напруження в родину. Мені прикро це бачити, але на жаль я не можу повпливати на цю ситуацію», - Олександр Шкромида, Хуст.

«Криза в Україні це щось жахливе неоминула вона і мою сім`ю.Так за останіймісяць мої витрати збільшились на 1000 гривень і це тільки на продуктихарчування! Що буде далі?...», - Володимир, Золочів.

«Криза для України - це стабiльне явище, яке почалося ще з часiв Горбачова. А зараз у нас колапс. Коли у влади шизанутий колгоспний бухгалтер, шо ще можна очiкувати?!», - Олег, Суми.

«Зараз майже кожен українець на собі відчуває економічну кризу. Зростає криза неплатежів, що призводить до закриття підприємств або значного скорочення виробничтва продукції (надання послуг). Це в свою чергу призводить до безробіття та зменшення споживання товарів і послуг населенням. І це все відбувається лавиноподібно і зупинити це досить важко, але можливо! На мою думку українській владі потрібно зробити наступне: 1. Збільшити державні замовлення на розбудову інфраструктури (це стане економічним стимулом для виробників) 2. Здійснювати відшкодування відсоткової ставки по кредитам, що видаються на придбання відчизняних товарів населенням. 3. Заборонити проведення скорочень працівників (краще нехай знизять заробітну плату або черговим методом у відпустки за власний рахунок). 4. Провести бюджетну реформу, яка надасть більш ефективніший розподіл бюджету. Здійснення вищезазначеного надасть можливість Україні не тільки зменшити наслідки кризи, але й швидше реанімувати економіку!», - Вадим, Біла Церква.

«Основну проблему становить кредит на автомобіль, оформлений у доларах США. Сьогодні при стрімкому обвалі курсу національної валюти гривні, повертати такий кредит стає практично неможливо, адже за ту ж саму кількість доларів необхідно віддати майже у два рази більше гривень. Оскільки зарплату чи інші види доходів люди переважно отримують саме у гривнях, без сприяння з боку банків ця проблема може стати основною у багатьох сім`ях України», - Вадим, Ужгород.


«…Щодо кризи, я думаю, громадяни України живуть в стані перманентної кризи в суспільстві. То ж поки в нас є село, а значить картопля і сало- ВИЖИВЕМО!», - Ігор Стоянов, Україна.

Відео - найголовніше

Нідерланди та Румунія передадуть Patriot Києву.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:10 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG