Спеціальні потреби

Морґан Вільямс про економічну ситуацію в УкраїніНе зважаючи на економічну кризу, Американсько-українська бізнес-рада, яка ще на початку 2008-го року об’єднувала лише 22 бізнес-структури, що інвестують в Україну, цього місяця прийняла у свої ряди соту компанію – нею став «Майкрософт». Президент Українсько-американської бізнес-ради Морґан Вільямс каже, що американський бізнес дивиться на перспективу і бачить Україну як потенційно успішну для розвитку бізнесу, не зважаючи на тимчасові негаразди.

На переконання Морґана Вільямса Українська економіка сьогодні страждає не лише через глобальну економічну кризу, але й через непрогнозовані дії уряду та нестабільну політичну ситуацію. За словами експерта останні декілька років ріст української економіки здійснювався за рахунок західних позичок:

«Вони отримали гроші в Нью-Йорку, у Лондоні, у Варшаві. В Україну прийшло багато інвестицій, кредитів. Велика кількість капіталу необхідна на розвиток країни прийшла ззовні. Але вдарила криза і кредитори захотіли повернення грошей, відмовляючись продовжити терміни кредитів».

На думку Морґана Вільямса, залежність від світової фінансової системи в Україні переплелась з політичною нестабільністю та помилками уряду:

«Багато людей недооцінюють того наскільки сильно успішний бізнес базується на стабільності, довірі, впевненості у майбутньому. Коли триває криза світового фінансового ринку і разом з тим ви маєте політичну кризу в Україні, у комбінації це означає, що криза в Україні буде гіршою, ніж це б могло бути. У розпал проблем, уряд починає пропонувати оподаткування імпорту на 20% – велика помилка. Потім вони накладають обмеження на грошовий обіг – ще одна помилка. Забагато разів уряд ухвалює помилкові рішення замість правильних».

Особливо турбує економіста неспроможність українського уряду стабілізувати власну валюту:

«Найголовніше завдання уряду захистити вартість вітчизняної валюти. Український уряд та національний банк не змогли забезпечити вартість гривні, що призвело до теперішньої девальвації і зараз треба діяти обережно і активно, щоб заощадження українців не знецінились зовсім».

Морґан Вільямс рекомендує здійснити декілька кроків, які б зменшили удар кризи для пересічних людей і стимулюли економіку:

«Правильно було б спростити процедури приходу західних компаній на український ринок. Уряду треба припинити маніпулювати цінами це завжди контрпродуктивно, вони мусять працювати дуже тісно з Міжнародним валютним фондом, з Європейським банком реконструкцій та розвитку у напрямку стабілізації банківської системи. Вже стало правилом, що Україна не використовує усього потенціалу програм покликаних їй допомагати.

Вони не можуть підготувати відповідну документацію. Якби я відповідав за уряд, я б призначив спеціальну групу, як б забезпечувала повне використання таких програм. Зараз як ніколи раніше вони повинні працювати над тим, щоб залучити увесь можливий капітал. Бездіяльність шкодить пересічним громадянам України і ситуація перед тим як стати кращою ще може погіршитись».

За прогнозами Морґана Вільямса 2009-ий рік може стати роком глибокого економічного падіння і лише можливо у 2010-му справи почнуть знову налагоджуватись. Але саме тому Американсько-українська бізнес-рада налагоджується на плідну роботу, – каже її президент:

«Україна нікуди не зникне. Україна дуже важлива країна, Україна має чудовий потенціал. Найкращі дні України в економічному плані та у розвитку бізнесу ще попереду. Українці можуть більше виробляти, вони можуть стати більш багатими і стабільними. Україна може бути великим економічним успіхом, якщо працюватимуть відповідні норми, якщо уряд буде дивитись вперед, підтримуватиме розвиток бізнесу. Роботи є на всіх аби сприяти розвитку України на благо українців».

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG