Спеціальні потреби

Голові Нацбанку та прем’єр-міністру загрожує звільнення


Американський долар та європейське євро у четвер побили чергові історичні рекорди. Один долар тепер коштує 10 гривень, а євро понад 15. Зважаючи на те, що заробітню платню українці отримують у гривнях, для декого це означає зниження купівельної спроможності удвічі. Поведінку Національного банку країни чимало експертів називають неадекватною, а відтак, питання про відставку голови Нацбанку стає актуальним як ніколи. У четвер про це говорила Прем’єр-міністр Тимошенко. Її тон був доволі радикальний:

«Я вимагаю від президента припинити покривати ці речі, припинити заробляти на цих речах і поставити на цьому крапку, а також вимагаю від президента подати на звільнення голову НБУ і прибрати від влади все правління».

Те, що відбувається сьогодні з гривнею прем’єрка називає спекуляціями, за якими стоїть Секретаріат президента і мета якого заробити – щонайменше півмільярда доларів:

«Усе, що сьогодні пов'язано з падінням курсу гривні – це спеціальні спекулятивні операції, які плануються на валютному ринку України, які організовуються за підтримки НБУ і декількох банків нашої країни».

«З 1 жовтня Нацбанк проводить емісію, по суті друк грошей. На сьогодні така емісія склала 40 млрд гривень. І сьогодні в банках майже мільярд доларів лежить і чекає того моменту, коли гривня впаде і стане найдешевшою. Як тільки гривня впаде, такі банки викидають на ринок валюту, купують гривню і потім заплановано зміцнення гривні, коли вони (банки) куплять долари», - повідомила на брифінгу у четвер прем'єр.

Натомість опозиція вимагає відставки самої Тимошенко, звинувачуючи її у кризі. Лідер Партії регіонів Віктор Янукович каже, що економіка України виявилася найслабшою в СНД, і до світової кризи України підійшла «без штанів».

«Ми маємо робити все, щоб ця влада якскоріше пішла в небуття», – сказав Янукович у вступному слові на засіданні антикризового уряду. «Якщо це зробимо не ми самі, це зроблять люди. Січень-лютий, я думаю, в них ще є, а от березень – буде останнім».

Про можливість відставок заговорили і в Секретаріаті президента. Заступник голови Секретаріату Андрій Кислинський не виключив відставки Володимира Стельмаха, заявивши, що для президента не існує священних корів.

Натомість сам Стельмах прозвітував про дії Нацбанку Віктору Ющенку у Борисполі. Президент знайшов час для того, аби поговорити з міністром фінансів та головою Нацбанку лише перед вильотом у Миколаїв.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG