Спеціальні потреби

Росія погрожує припинити постачання газу з нового року


Україна і Росія знову на порозі нової газової війни. «Газпром» погрожує припинити постачання вже з нового року, якщо Київ повністю не розрахується за паливо. Про це у четвер заявив речник російської монополії Сергій Купріянов:

«У випадку, якщо борг не буде оплачений, а на сьгодні це очевидно, і ніяких інших рішень крім грошових розрахунків не буде знайдено, ми не зможемо підписати новий контракт. Це означатиме, що в нас не буде юридичних підстав постачати газ українським споживачам з 1 січня. Це нас дуже турбує і ми б хотіли, щоб цю стурбованість поділяла й українська сторона».

У «Газпромі» кажуть – вже попередили про ситуацію європейських споживачів. Мовляв, це може вплинути й на транзит газу через Україну до ЄС. Повний розрахунок росіяни поставили однією з умов укладення прямих контрактів на наступний рік. А заборгованість становить близько двох мільярдів доларів.

Для українців ця заява виявилася несподіваною. Адже напередодні вночі перерахували значну частину боргу за газ, заявив президент Віктор Ющенко:

«У середу об 11 годині вечора був зроблений платіж на 800 мільйонів доларів. Найближчим часом ще буде закумульовано близько 200 мільйонів доларів. Таким чином один міьярд доларів буде направлений для розрахунків за газ, який був закачаний для сезонних потреб».

У «Нафтогазі» очікують розрахунку до нового року і планують укласти нові контракти, як про це домовилися прем’єри двох країн Юлія Тимошенко і Володимир Путін. Тоді сторони вирішили поступово за три роки довести до світового рівня як ціну на паливо, так і ставку його транзиту, а також усунути посередницьку структуру із схеми постачання палива в України.

Українська делегація терміново вирушила до Лондона, де шукатиме вирішення газової проблеми із урядовцями ЄС. Поки що Єврокомісія обмежилася закликом до сторін якнайшвидше знайти рішення.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG