Спеціальні потреби

У США рівень безробіття зріс до 6,5%


Економічну кризу характеризують не лише абстрактні показники курсів акцій на біржі чи фінансові звіти на сторінках газет. Це також долі людей, яких ця криза зачіпає. Зараз у США рівень безробіття складає 6,5%. Прогнозують, що наступного року ця цифра зросте до 8%. Це буде найвищим рівнем безробіття за останні 25 років. Людям, які втратили роботу, певний час надається допомога. Але чи вистачає її для всіх?

Прогодувати шістьох дітей – завдання не з простих. Вперше за своє життя Майкл Шумахер не знає звідки взяти на це гроші:

«Часом мені здається, що я підвів своїх дітей. Але вони продовжують мені говорити, що це не моя вина. Я докладаю більше і більше зусиль, але не можу принести більше грошей. У мене починають опускатися руки».

Шумахер працював на будівництві. Ця галузь однією з перших постраждала від кризи. Ставши безробітним, він отримує менше половини від своєї попередньої зарплати:

«Перед вами стрибає чотириричіна донька, з нетерпінням чекаючи на Санта Клауса. І що з нею буде на Різдво, якщо вона не отримає подарунків?»

Майкл один з чотирьох мільйонів американців, які отримують зараз допомогу з безробіття – найбільша цифра за останню чверть століття. Масові звільнення почалися спочатку на ринку нерухомості і докотились навіть до Волл Стріт. Донедавна могутня корпорація Сіті Груп оголосила про скорочення зарплатного фонду – найбільше за всю історію.

Президент Джордж Буш нещодавно продовжив виплати з безробіття на період свят, але уряди Штатів, які найбільше постраждали від економічного спаду, навпаки – обмежують кількість людей, які мають право на допомогу з безробіття.

Експерт з працевлаштування Дейл Вінстон радить: «Ви насправді мусите подумати, як себе захистити. Варто відмовитись від відпустки. Це не час, щоб заспокоюватись. Зараз ви мусите працювати більше, ніж будь-коли у своєму житті. Зробіть себе незамінним на роботі».

А тим кому не пощастило і вони залишилися без роботи, фахівці радять не зволікати і одразу шукати іншу. Чим довше людина залишається вдома, тим важче їй потім знайти роботу. Майкл Шумахер якраз цим і займається. Адже нещодавно він був змушений використати гроші, відкладені дітям на різдвяні подарунки, щоб заплатити кредит за машину, інакше її б у нього відібрав банк.

XS
SM
MD
LG