Спеціальні потреби

МЗС Польщі радить США брати до уваги погрози РосіїНаміри США розгорнути елементи системи протиракетної оборони у Польщі та Чеській Республіці викликали гостру критику та погрози з боку Росії. Під час виступу на засіданні Атлантичної Ради у Вашингтоні міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський закликав серйозно поставитися до заяв Москви.

Оскільки європейська безпека стала головною темою, учасники обговорювали також можливу загрозу для України з боку Росії та те, чого можна очікувати від Росії у майбутньому з огляду на російсько-грузинський конфлікт.

Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський наголосив, що нова американська адміністрація має дуже уважно прислухатися до того, що говорять російські лідери. На думку Сікорського будь-які заяви Кремля, а тим більше погрозливі, як показує досвід минулого, супроводжують дії. Відтак польський дипломат пригадав натяк попереднього Президента Росії Володимира Путіна під час квітневих засідань Ради Росія-НАТО у Бухаресті про те, що Україна – ніщо інше, як штучна держава з великою кількістю російського населення.

Радослав Сікорський зазначив: «Якщо сценарій Грузії повториться в Україні, ми опинимося у розпалі кризи загальноєвропейського масштабу. Безпека Європи зазнає краху. Так, Грузія – важливий гравець у сфері енергетики, однак Україна у стратегічному плані набагато важливіша. Україна – хоча і нестабільна, але справжня демократія. Це також поле битви за геополітичних вплив на євразійській карті. Як сказав професор історії Норман Дейвіс, Росія та Україна разом – це Російська імперія».

Щодо протистояння між США та Росією відносно встановлення елементів системи протиракетної оборони на території Польщі та Чехії, Сікорський запевнив, що погрози Медведєва встановити російські системи у Калініграді не примусять польський уряд змінити свою позицію у цьому питанні:

«Ми готові зробити процес повністю прозорим. Ми впевнені, що Іран насправді будує ракети великого радіуса дії. Але остаточне рішення залишається за Сполученими Штатами».

Сікорський зауважив, що чи не найкращим доказом прозорості намірів урядів США, Польщі та Чехії є той факт, що всі попередні домовленості є відкритою інформацією та розміщені в Інтернеті. Втім, додав він, переговори між американським та польським урядами ще тривають, і угода повинна пройти певні законодавчі етапи перед тим як проект почне втілюватися у життя. А на це може піти кілька місяців.

Інше за темою

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG