Спеціальні потреби

МВФ: Українська економіка здатна подолати кризу

Ще на початку жовтня представники українського уряду, вчасно оцінивши ризики впливу світової економічної кризи на Україну, звернулись до Міжнародного валютного фонду з проханням про допомогу. Колапс світової фінансової системи та падіння цін на метал стали для української економіки найбільш згубними через великі приватні запозичення українських банків та фізичних осіб, як також велику залежність бюджетних надходжень від експорту металу. Голова місії Міжнародного валютного фонду в Україні Джейла Пазабажалу каже, що представники української влади діяли дуже ефективно, намагаючись запобігти негативним впливам кризи:

«Вони звернулись до МВФ з проханням про фінансову допомогу, якщо ситуація погіршиться, та технічну допомогу у вигляді консультацій, як краще провести політику, щоб вистояти усі негаразди».

МВФ вислав до України спеціальну двотижневу місію, яка оцінила стан економіки і здатність контролювати ситуацію, при наданні кредиту, вчасно повертати надані фінанси. Експерти визначили, що на наступні два роки Україні необхідно буде 16, 5 мільярдів доларів для того, щоб стабілізувати перш за все банківську систему і втримати країну від можливого дефолту.

Джейла Пазабажалу зазначає: «Ми провели велику роботу з представниками влади і визначили ту прогнозовану кількість грошей, яка буде необхідна для того, щоб, якщо так можна сказати, пом’якшити ці випробування, які стоять перед країною».

Голова місії МВФ каже, що Україну, як і багатьох інших країн світу, економіки яких останні декілька років розвивались швидкими темпами, чекають важкі часи:

«У ситуації, в якій перебуває українська економіка, опинилося багато країн світу. Останні три, чотири, п’ять років багато країн світу пережили надзвичайно стрімкий ріст кредитного ринку. І тому сьогодні надзвичайно важливо, як Україні, так і іншим країнам провести структурні реформи для створення сприятливого бізнес-клімату, інвестиційного клімату, щоб отримати необхідні ресурси для пристосування до нових умов».

Пазабажалу зазначає, що завданням МВФ, інституції , яка володіє значними фінансовими резервами, якраз і є підтримати ці країни:

«МВФ є інституцією, яка дуже швидко може мобілізувати власні ресурси, кадри, менеджмент у таких ситуаціях. МВФ працював з багатьма країнами, які були у кризі або ж переживали важкі часи. І тому фонд має вироблену політику. Саме для цього створений МВФ, щоб пом’якшити такі складні наслідки і пережити кризу».

Отож Українська економіка , яка має у наступні два роки отримати 16,5 мільярдів доларів вливань під плаваючі 4% річних буде перебувати під наглядом Міжнародного валютного фонду. Як у Києві, так і у Вашингтоні, де знаходиться штаб-квартира МВФ, сподіваються, що кредитна та експертна допомога МВФ зможуть втримати Українську економіку від різкого падіння та стабілізувати ситуацію.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG